Podróże Do okoła Świata 10 egzotycznych i niedrogich miejsc na emeryturę

10 egzotycznych i niedrogich miejsc na emeryturę

SHARE
emerytura

Jeśli myślisz o emeryturze poza granicami USA okazuje się, że jest wiele ciekawych opcji. Meksyk? Czemu nie! A może Panama? Odpowiednie miejsce pozwoli ci żyć tak, jak sobie wymarzyłeś: surfując, wspinając się po górach, żyjąc pełnią miejskiego życia, wylegując się na plażach, ucząc się czegoś nowego. Tak czy inaczej jeśli chcesz się przenieść za granicę będziesz musiał znaleźć najpierw schronienie, pożywienie i to, co chcesz robić. Oto, gdzie ci będzie dobrze…

PANAMA
To państewko ma najatrakcyjniejszy program świadczeń specjalnych dla rezydentów zza granicy i emerytów jaki można dziś znaleźć. Dobrej jakości opieka medyczna i nowoczesne szpitale znajdziesz na terenie całego kraju. Panama to rozwijający się kraj, gdzie wciąż można przejechać taksówką całe miasto za 1 lub 2 dolary, odwiedzić fryzjera w podobnej cenie i zjeść dobrą kolację z butelką porządnego wina za cenę 30 dolarów.

MALTA
Obok niemal idealnego klimatu życie na Malcie jest łatwe i niedrogie, przestępczości prawie nie ma, a Maltańczycy są bardzo gościnni. Na dodatek stali rezydenci zza granicy płacą podatek dochodowy w wysokości 15%, a podatku od nieruchomości nie ma w ogóle. Opieka medyczna jest wspaniała, a bariera językowa prawie nie istnieje, ponieważ niemal wszyscy na Malcie mówią po angielsku.

URUGWAJ
Państwo to posiada nowoczesną, w pełni rozwiniętą infrastrukturę, świetne autostrady, dobrą komunikację i zachwycające plaże. Urugwaj jest gwarny podczas sezonu. Poza sezonem państwo staje się ciche i senne. W kraju tym czujesz się jak w Europie, tylko panują ceny rodem z Trzeciego Świata. Urugwaj to państwo, w którym dolar ciągle mocno stoi. Życie ułatwia przyjazna polityka imigracyjna, a obywatelstwo można tu dostać bez większego wysiłku.

MEKSYK
Oprócz wspaniałej pogody, bogatej kultury i niskich cen największą atrakcją Meksyku jest jego bezpośrednie sąsiedztwo z USA. Ta bliskość ułatwia decyzję o spędzeniu tam jesieni swojego życia. Ponadto, kraj ten, szczyci się bardzo dobrą opieką medyczną, gdyż wielu praktykujących lekarzy meksykańskich otrzymało wykształcenie w USA i Europie.

ARGENTYNA
Koszt życia w Argentynie jest bardzo niski, dzięki czemu twoje środki emerytalne mogą wystarczyć na bardzo długi czas. Kraj ten ma do zaoferowania to, co najlepsze: niskie ceny i rozwijającą się gospodarkę. To z kolei oznacza, że w Argentynie tworzy się wiele miejsc pod inwestycje. Zamieszkać możesz we wspaniałej metropolii Buenos Aires, w którym toczy się bogate życie kulturalne. Jeżeli szukasz błogiego spokoju możesz kupić wspaniałe rancho na pięknej argentyńskiej wsi.

MALEZJA
Malezja ma wiele do zaoferowania: gwarne miasta, nowoczesną infrastrukturę, wysokiej jakości opiekę medyczną, niedrogie owoce morza i tanie zabiegi spa. Ponadto, to raj dla miłośników morza i golfu. Kraj ten oferuje też przyjazny program dla pragnących spędzić tu emeryturę obcokrajowców. Składający wnioski otrzymują najpierw pięcioletnią wizę, na której mogą do woli wyjeżdżać i wjeżdżać do kraju. Nie istnieje też minimalny limit okresu rezydencyjnego. Po pierwszych pięciu latach posiadacze wiz mogą starać się o pobyt stały.

EKWADOR
Trudno jest określić jeden powód, dla którego warto spędzić emeryturę w Ekwadorze. Z pewnością sprzyjają temu niewysokie ceny i piękno kraju, a także wysokie standardy życia. Ekwador nie jest zagubionym na krańcu świata państewkiem. To kraj wielu możliwości, gdzie klasa średnia dopiero zaczyna się formować. Największym bogactwem tego kraju są jego mieszkańcy. Ekwadorczycy mieszkają w zagubionych w dżungli osadach nadrzecznych, wioskach rybackich u wybrzeży Pacyfiku, odosobnionych farmach, w starych hacjendach i kolonialnych miasteczkach.

Oprac. ms