Fakty Chicago 1285 zachorowań w Illinois, 9 przypadków śmiertelnych

1285 zachorowań w Illinois, 9 przypadków śmiertelnych

PODZIEL SIĘ

Gubernator J.B. Pritzker podczas codziennego briefingu podał najnowsze informacje odnośnie pandemii koronawirusa. W ciągu jednej doby liczba zarażonych wzrosła o 236 nowych przypadków i obecnie wynosi już 1285 osób. Zmarło już 12 osób. 

W całych Stanach Zjednoczonych liczba zarażonych koronawirusem przekroczyła już 41 tysięcy, zmarło już 485 osoby. Niestety, liczby te rosną w drastycznym tempie. Patogen potwierdzono we wszystkich 50 stanach. Coraz więcej stanów decyduje się na wprowadzenie zasady „stay at home”, czyli nakaz pozostania w domu. Im więcej osób zrozumie powagę sytuacji i zostanie w domu, tym większe szanse na zahamowanie szerzącego się koronawirusa.

Burmistrz Chicago ogłosiła, że hotele udostępnią swoje pokoje dla osób, które są zarażone i w sposób lekki przechodzą chorobę. Od wtorku dostępnych będzie tysiąc pokoi w pięciu hotelach, lecz ta liczba powinna się podwoić.

Przypominamy także, że od soboty, 21 marca w Chicago obowiązuje nakaz pozostania w domu – „stay at home”, w ramach której mieszkańcy naszego stanu powinni pozostać w domu. Otwarte są sklepy spożywcze, szpitale, przychodnie, apteki, stacje benzynowe i te miejsca, które świadczą usługi na rzecz społeczeństwa. Dziś większość osób powinna przebywać w domu i w miarę możliwości pracować zdalnie. Zachowując izolację i odpowiedni dystans możemy przyczynić się do zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.