Fakty Chicago 2 biliony dolarów wsparcia od rządu

2 biliony dolarów wsparcia od rządu

PODZIEL SIĘ

Senatorzy i urzędnicy administracji amerykańskiej doszli do porozumienia odnośnie pakietu pomocowego w związku z pandemią koronawirusa. Pakiet opiewa na 2 biliony dolarów. Każdy obywatel, spełniający kryterium dochodowe, otrzyma czek na 1200 dolarów.

Senatorowie Mitch McConnell i Chuck Schumer poinformowali o przyjęciu pakietu, który ma wspomóc Amerykanów w czasie trwania pandemii koronawirusa. W ramach przyjętego pakietu każdy obywatel spełniający warunki otrzyma czek do $1,200. Małżeństwa wspólnie rozliczające się mogą dostać do $2,400. Na największe wsparcie od rządu mogą liczyć osoby indywidualne, których zarobki nie przekroczyły $75 tys oraz małżeństwa, które wspólnie zarobiły do $150 tys. Osoby, które przekroczyły 75 tys. dolarów rocznie i pary zarabiające ponad 150 tys. dolarów rocznie dostaną mniejsze wsparcie. Z kolei osoby zarabiające powyżej 99 tys. dolarów rocznie nie będą kwalifikowały się do otrzymania pomocy. Dodatkowo na każde dziecko zostanie przyznane jednorazowo 500 dolarów.

Sekretarz skarbu Steven Mnuchin poinformował,  że kryterium kwalifikacji będzie zeznanie podatkowe za rok 2019. W przypadku gdyby nie zostało jeszcze złożone to obowiązywały będą informacje z roku 2018.

Pakiet ma na celu złagodzenie ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa.