Podróże Przez Amerykę... Magiczne Smoky Mountains

Magiczne Smoky Mountains

PODZIEL SIĘ

Mimo, że wciąż mamy kalendarzowe lato, w powietrzu czuć już jesień. Dni są coraz krótsze, poranki witają nas orzeźwiającym powietrzem, a podczas wieczornego spaceru musimy pamiętać o cieplejszej bluzie. Wkrótce drzewa okryją się kolorowymi liśćmi, a gdzieniegdzie pojawią się pajęczyny.

Jeśli jesień jest twoją ulubioną porą, to polecamy wyprawę w góry, a dokładnie w Smoky Mountains w Tennessee. Jest to miejsce, które ma wiele do zaoferowania i nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Piesze wędrówki po górach – ponad 800 mil szlaków, rowery, kajaki, jazda konna, łowienie ryb, zjazdy na linie, kolejki górskie – to tylko niektóre z atrakcji, a przy tym cisza i spokój, które może zakłócić co najwyżej jakiś niedźwiadek, który przemierza szlaki w poszukiwaniu jedzenia.

Dla tych, którzy lubią zwiedzać z samochodu, Smoky Mountains otwierają swoje drogi. Do najbardziej kolorowych tras widokowych należą: Newfound Gap Road, Clingman’s Dome Road, The Roaring Fork Motor Trail, The Cades Cove Loop Road, Tremont Road, Morton Overlook, Oconoluftee Valley Overlook czy Look Rock on the Foothills Parkway. Trasy te oferują punkty widokowe, które zapierają dech w piersi. Widok na góry pokryte kolorami jesieni – żółtym, pomarańczowym, brązowym, z domieszką czerwieni i zieleni zachwyca i pozwala zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Tysiące turystów każdego roku przyciąga do Tennessee tzw. Smoky Mountain Fall Festival. Jesienne festiwale odbywają się w różnych miastach i miasteczkach, a najbardziej znane to: Dollywood Harvest Festival – czyli dożynki w miejscowości Dollywood, które najczęściej trwają przez cały październik. Jeśli macie ochotę na spróbowanie pysznego jedzenia i rozrywkę przy lokalnej muzyce na żywo to zapraszamy w 3. weekend października na Wears Valley Fall Festival. Oczywiście w najbardziej znanym miasteczku w Smoky Mountains, w którym zawsze tętni życie przez niemal cały październik odbywa się Gatlinburg Craftsmen’s Fair, podczas którego można podziwiać prace artystyczne wykonane różnymi technikami w drewnie, metalu, szkle, a także posłuchać muzyki country i oczywiście dobrze zjeść.

Smoky Mountains kryją w sobie tysiące mrocznych tajemnic, a nawet kilka nawiedzonych miejsc, o których krążą legendy. Nic więc dziwnego, że jesienią w miasteczkach pojawiają się dekoracje nawiązujące do duchów, opuszczonych domów, cmentarzy, itd. Jeśli lubisz dreszczyk emocji, to koniecznie wybierz się na jedną z tych wycieczek: Ripley’s Haunted Adventure, The Mysterious Mansion, Outbreak: Dread The Undead, Kyker Farms Haunted Corn Maze czy Gatlinburg Ghost Tours.

A jeśli wybierasz się do Smoky Mountains, aby w ciszy i spokoju poczytać książkę, polecamy wynajęcie domku w górach, gdzie nikt, może poza dzikimi mieszkańcami gór, nie będzie ci przeszkadzał.

Życzymy miłego wypoczynku.
Ruda