Tylko u nas Aktorzy wychowani z kultach/sekatch

Aktorzy wychowani z kultach/sekatch

SHARE

Być może, że niektórzy z Was pamiętają popularny kilka lat temu serial „Smallville”. Opowiadał on szkolnych latach przystojnego Supermana. Jedną z ról, przyjaciółkę głównego bohatera grała młoda aktorka Allison Mack. Od czasu zakończenia serialu nie było o niej żadnych wieści, aż do teraz.

Okazało się bowiem, że aktorka nawiązała znajomość z Keithem Rainiere i została zagorzałą wyznawczynią kultu Nixvm, który działał pod przykrywką grupy skupiającej kobiety i uczącej je odkrywania swojej siły i potencjału.

A tak naprawdę była to kolejna sekta,  w której dochodziło do nadużyć, wykorzystywania seksulanego – niewolnice seksualne, oznakowania w postaci blizn na biodrach, programu specjalnych diet, gdyż lider kultu lubił bardzo szczupłe kobiety i ogólnego prania mózgu. Dziś rozpoczęło się dochodzenie przeciwko Allison i Keithowi, a my przypominamy o innych aktorach, którzy mieli lub nadal mają do czynienia z niebezpiecznymi kultami lub sektami.

Glen Close

Pomiędzy 7 a 22 rokiem życia aktorka spędziła czas w grupie Moral Re-Armament. Jej ojciec dr William Taliaferro Close był zagorzałym działaczem antywojennym, dlatego przystąpił do tej grupy i przeprowadził się z całą rodziną do Szwajcarii, gdzie była jej główna siedziba. Glen niewiele mówiła o czasie tam spędzonym, oprócz tego, że prawie wszystko było pod kontrolą i wiele rzeczy było zakazanych.

Michelle Pfeiffer

Jako młoda 20-letnia aktorka zamieszkała u pary, która była trenerami presonalnymi. Poprzez nich dołączyła do wyznawców tzw. breatharianism. Wierzyli oni w to, że do życia nie jest potrzbne jedzenie ani woda. Słońce i energia słoneczna jest w stanie dostarczyć nam potrzebne „pożywienie”. Michelle zorientowała się, że jest częścią kultu, kiedy została przedstawiona swojemu pierwszemu mężowi, który w tym czasie otrzymał rolę w filmie o kultach. Wtedy aktorka zrozumiała, że sama jest częścią jednego z nich.

Joaquin Phoenix

Aktor wraz ze swoim rodzeństwem była wychowywany w kulcie zwanym Children of God. Jego rodzice dołączyli do kontrowersyjnej grupy w latcha 70. i wraz z jej członkami podróżowali do Afryki południowej. Kiedy Joaquin miał 4 lata opuścili kult i aby rozpocząć całkowiecie nowe życie zmienili także nazwisko z Bottom na Phoenix. Niedługo po tym pojawiły się oskarżenia skierowane pod adresem grupy o porwania i wykorzystywanie seksualne.

David Arquette

Aktor wraz z rodzeństwem był wychowany w komunie Skymont Subud w Wirginii. Działalność grupy, a raczej ekperyment (social experiment) ten opierał się na zasadach Utopii. Nie było prądu, łazienek, bieżącej wody. Chodziło o jak najprostsze, spartańskie warunki egzystencji.

Rose McGovan

Aktorka spędziła dzieciństwo w kulcie Children of God podróżując do różnych krajów europejskich. Aktorka w wywiadzie opowiedziała, że to co pamięta z tego czasu, to bycie całkowicie odciętym od reszty świata i dyskusje na temat roli kobiet w kulcie jako obiektów seksualnych, co sprowadzało się do wyzysku. Kult ten był także oskarżony o porwania, wyzysk kobiet.

Winona Ryder

Kiedy aktorka miała 7 lat wraz z rodziną przeniosła się do Kalifornii i zamieszkała w komunie Rainbow. Jak w większości tego typu grup żyli bez osiągnięć współczesności czyli bez prądu na 300 akrowej działce wraz z innymi rodzinami.

Tom Cruise

Jeżeli chodzi o aktora to tylko przypomnijmy jest członkiem kontrowersyjengo kościoła scjentologicznego, do którego dołączył w latach 90. Jest to jedna z najgłośniej dyskutowanych sekt ostatnich lat. Inni członkowie sekty to min. John Travolta z żoną.

POPELINA