Polecamy Dla Pań Akupunktura w leczeniu kobiet

Akupunktura w leczeniu kobiet

SHARE

Od wielu lat wschodnie metody leczenia są wykorzystywane w medycynie na całym świecie. Jedną z najbardziej popularnych jest akupunktura pochodząca ze starożytnych Chin.

Polega ona na wbijaniu bardzo cieniutkich igieł w określone miejsca na skórze, co poprawia przepływ energii w kanałach zwanych meridianami i w ten sposób wywołuje proces samoleczenia.

Wykorzystywana jest w leczeniu różnego rodzaju bólu, depresji, nerwicach, lękach lub wzmocnieniu odporności. Badania przeprowadzone nad pozytywnym efektem leczenia akupunkturą nie przyniosły jednak jednoznacznych odpowiedzi. Nadal jest podział wśród specjalistów odnośnie korzyści płynących z jej stosowania.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Academy Medical Sciences w Pekinie wykazały że akupunktura jest w stanie pomóc kobietom z problemami nietrzymania moczu. Kobiety, które poddano elektroakupunkturze (akupunktura w połączeniu z elektromagnetycznymi impulsami) odczuły poprawę w ich dolegliwościach, jednak potrzebne jest przeprowadzenie badań przez dłuższy okres czasu, aby można było jednoznacznie określić korzyści płynące z tej terapii.

Akupunkturę również użyto w leczeniu niepłodności u kobiet. Specjaliści, w okresie 3-letnich badań na kobietach z użyciem akupunktury, oraz połączenia akupunktury ze środkami farmakologicznymi nie byli w stanie jednogłośnie potwierdzić jej wpływów na zajście tych kobiet w ciążę. Niektórzy z nich twierdzą, że akupunktura ma różne oddziaływanie na danego pacjenta i jest to uwarunkowane podejściem pacjenta do tej terapii. Jeśli pacjent wierzy w leczenie akupunkturą to są większe szanse na pozytywny wpływ na wyniki leczenia.

Lekarze praktykujący wschodnią medycynę twierdzą, że akupunktura pomoże uregulować gospodarkę hormonalną w organizmie kobiety, a więc uregulować hormony, poprawić owulację oraz uregulować miesiączkę. Wielu ludzi cynicznie podchodzi do leczenia akupunkturą, ale pomimo to jest ona jedną z najbardziej popularnych metod medycyny niekonwencjonalnej.

Barb