Najnowsze Amerykańskie parki warte odwiedzenia

Amerykańskie parki warte odwiedzenia

PODZIEL SIĘ

Jest wiele miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć, jedne piękniejsze i ciekawsze od drugich. Ale zanim zaplanujecie wyjazd sprawdźcie, by tych parków nie zabrakło na waszej liście.

yellowstone www1

 

Park Narodowy Grand Canyon

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o Wielkim Kanionie w Arizonie. Ten park powinien być numerem 1 na twojej liście.

Park Narodowy Yellowstone

DSC07487 www

Yellowstone. Ten pierwszy w Ameryce park narodowy założony w 1872 roku obejmuje trzy stany: Wyoming, Montanę i Idaho. Jest domem dla gejzerów i niedźwiedzi czarnych i grizzly, wapati i danieli.

Park Narodowy Acadia

acadia np www

Park ten jest położony w stanie Maine, a widok promieni słonecznych rozchodzących się nad górami jest bezcenny. Tutaj znajduje się pięć latarni morskich wybudowanych w XIX wieku.

Park Narodowy Everglades

everglades parkwww

Ten znajdujący się na Florydzie park zachwyci cię egzotyką zwierząt i roślin.

Park Narodowy Glacier

glacier park www

1,5-milowa trasa nad Hidden Lake w Montanie zachwyci niejednego turystę. Góry Skaliste, kilkaset jezior, 1000 gatunków roślin, setki gatunków zwierząt to tylko niektóre z powodów dlaczego przeszło 2 miliony osób odwiedza rocznie to miejsce.

Park Narodowy Yosemite

yosemite park www

Ten kalifornijski park narodowy wprawi w zachwyt swoimi wodospadami, spływającymi lodowcami, górami Sierra Nevada najbardziej marudnych turystów.

Park Narodowy Death Valley

dolina smierci1www

Dolina Śmierci (Death Valley). Park ten położony w Kalifornii i Nevadzie jest domem nie tylko najwyższych temperatur na ziemi, ale również najsuchszym miejscem Ameryki.

Park Narodowy Denali

denali zima www

Mieszkając w Stanach trzba koniecznie wybrać się na Alaskę. Denali to największy park w USA. To tam znajduje się Góra McKinley, tam są wulkany i lodowce, tu spotkasz grizzly, łosie alaskańskie, karibu i misie polarne. To taki mały śnieżny raj na ziemi.

Siwa