Porady Bądź optymistą

Bądź optymistą

PODZIEL SIĘ
badz optymista

W dzisiejszych czasach trudno o bycie optymistą. Na każdym kroku słyszymy o przestępstwach, morderstwach, kradzieżach, a rząd zamiast nas chronić, podnosi nam podatki i ceny w sklepach. Każdego dnia walczymy ze złem tego świata, a mimo wszystko niektórzy potrafią zachować optymizm i cieszyć się każdym dniem.

Oto co robią optymiści każdego dnia.

Praca twoją pasją
Postaraj się, aby twoja praca nie było tylko źródłem twojego dochodu, ale dawała ci także satysfakcję i pozwalała rozwinąć przysłowiowe skrzydła. Czasami lepiej jest zarabiać mniej i robić to, co się lubi niż mieć pełne konto w banku i wstawać do pracy „za karę”.

Próbuj do skutku
Optymiści szukają rozwiązań ich starych problemów i nie zrażają się po pierwszym, drugim czy nawet setnym niepowodzeniu. W słowniku optymistów nie ma wyrażeń „To się na pewno nie uda” czy „Tego nie można zrobić”. Oni próbują i z każdą próbą są silniejsi i bogatsi o nowe doświadczenia.

Łącz się z optymistami
Przestań otaczać się pesymistami, którzy podcinają ci skrzydła na każdym kroku. Zacznij przyjaźnić się z optymistami, którzy zarażą cię nie tylko dobrym humorem, ale wleją w ciebie optymizm, który w sobie noszą. Nabierzesz pewności siebie i uwierzysz w siebie.

Podziel się sobą
Każdy z nas ma jakieś zalety, które może przekazać innym. Wypisz na kartce swoje i pomyśl jak możesz je wykorzystać, aby uszczęśliwić innych. Podziel się sobą. Może to być wolontariat w jakimś szpitalu czy punkcie opieki. Poczujesz się dowartościowany, a inni ucieszą się z twojej pomocy.

Uśmiechaj się
Ludzie z uśmiechem na twarzy uchodzą za szczęśliwych i szybciej nawiązują kontakty, ale także sprawiają, że inni czują się lepiej w ich otoczeniu.

Wybaczaj
Poczujesz się znacznie lepiej, gdy zamiast rozdrapywać rany, będziesz wybaczał błędy. Nikt nie jest doskonały, każdy ma prawo do błędów. Rozpamiętując winy przytłaczasz się, wybaczając uwalniasz się z negatywnych emocji.

Żyj zdrowo
Prawidłowa dieta oraz ruch to podstawa. Ćwiczenia wyzwalają w nas serotoninę – hormon szczęścia, dzięki któremu czujemy się lepiej. A poza tym przebywanie na zewnątrz pozwala nam zaczerpnąć naturalnej witaminy D. Prawidłowa dieta też jest bardzo ważna, więc wszystkie budki z fast foodami omijaj szerokim łukiem.

ms