Życie Polonii Fotorelacje Bal Białego Tulipana

Bal Białego Tulipana

SHARE

W sobotę, 3 lutego 2018r. w sali bankietowej Meridian Banquets, odbył się 5 jubileuszowy Bal Białego Tulipana organizowany przez Fundację „Dom Dziecka”. Przy znakomitej muzyce w wykonaniu zespołu Orient Band bawiło się od 7 do 2 nad ranem ponad 250 gości.

W pięknie ustrojonej sali goście raczyli się pysznym obiadem, przysmakami z tradycyjnego wiejskiego i słodkiego stołu oraz znakomitymi trunkami. Atrakcją były wspaniałe nagrody: wycieczka o wartości $1500, telewizor firmy Samsung, torebka, certyfikaty, kosze kosmetyków oraz wędlin.

“Dom Dziecka” jest Fundacją charytatywną powstałą w 2011r., która zajmuje się przede wszystkim budowaniem placów zabaw na terenie najbardziej ubogich placówek w Polsce. Do tej pory powstały 4 place zabaw w Wałbrzychu, Policach, Ostrołęce i Małachowie oraz 1 siłownia zewnętrzna dla młodzieży w Miękini. Dodatkowo wychowankowie dostają prezenty na Boże Narodzenie w postaci koców, słodyczy i choinki wraz z ozdobami. Fundacji udaje się finansować także wyjście do kina, na pizzę lub basen jak również pomóc młodzieży wyjechać na odpoczynek w góry.

Aby pozyskać fundusze na budowę placu zabaw Fundacja organizuje doroczny Bal Białego Tulipana, dochód z którego całkowicie przeznacza na ten właśnie cel. Bal stał się już głośnym wydarzeniem w środowisku polonijnym i cieszy się dużym zainteresowaniem. Tegoroczny jubileuszowy dedykowany był 56 podopiecznym Domu Dziecka w Zambrowie.

Obecnie trwa podliczanie zebranych pieniędzy oraz kosztów związanych z organizacją balu a suma końcowa zostanie ogłoszona na stronie internetowej Fundacji www.domdzieckanfp.org  w ciągu kilku dni. Wychowankowie zambrowskiego Domu Dziecka już mogą się jednak cieszyć – 1 czerwca, dzięki szczodrości gości 5 Balu Białego Tulipana otrzymają piękny plac zabaw.

Założycielka i prezes Fundacji Pani Aneta Szulakiewicz mówi, że 

„Gości wielkiego serca na organizowanym balu nie brakuje i to dzięki nim udaje się uszczęśliwiać osierocone dzieci i zrealizować jedno z nieosiągalnych ich marzeń – plac zabaw”.

Pani Prezes pragnie złożyć ogromne podziękowania za wsparcie swojej rodzinie a w szczególności mężowi, a także dziewczętom z organizacji: Adzie Kokocinsk i, Katarzynie Ciuleba, Agnieszce Jasko, Violi Nowacki i Annie Wozniak, jak również ich mężom i rodzinom. Dodatkowo dziękuje za obecność na tegorocznym balu gościom specjalnym, którymi byli: Sandra Kubicka wraz z mamą Grażyna Kubicka, Vice konsul Piotr Semeniuk, Prezes PACC Stanisław Skoczen  oraz znany adwokat od spraw imigracyjnych pan Krzysztof Kurczaba. Serdeczne podziękowania są skierowane również dla wspaniałych fotoreporterów: Leszka Urzedowskiego, Justyny Nawrot oraz znanego wszystkim Andrzeja Bracha.

To była wspaniała noc, którą przetańczyliśmy w rytmie serca! – tak podkreślili organizatorzy.

Aneta Szulakiewicz

Zdjęcia Leszek Urzędowski