Najnowsze Niedźwiedzi kieł, czyli autostrada 212

Niedźwiedzi kieł, czyli autostrada 212

SHARE

Beartooth Highway – to jedna z najbardziej widokowych dróg Ameryki. 68-milowa trasa rozciąga się od miasteczka Red Lodge w Montanie prowadząc prosto do północno – wschodniej bramy wjazdowej Parku Yellowstone w Wyoming.

2www

Te 68 mil to nie tylko kręta droga, będąca rajem dla motocyklistów. To również zapierające dech w piersi widoki na góry Absaroka i Beartooth. To płaskowyże usiane polodowcowymi jeziorami, to piękne, zalesione doliny, wodospady i dostatek zwierzyny. To tutaj każdy turysta ma szansę zobaczenia 20 szczytów liczących ponad 12000 stóp każdy.

9www

Jest to najwyżej położona droga w Wyoming i Montanie oraz najwyższa na terenie Północnych Gór Skalistych.

 

7www

Na spokojny przejazd podróżujący potrzebuje około 4 godzin. Powoli, bez nerwów i pośpiechu. Trzeba zatrzymać się przy kilku jeziorach polodowcowych, w których odbijają się otaczające je góry i roślinność. Trzeba zrobić zdjęcie na jednym z zakrętów, gdzie również jest warto ze spokojem popatrzeć nie tylko w dół, ale także na pejzaże rozwijające się przed nami, gdzie bez końca naszym oczom ukazują się coraz to piękniejsze pasma górskie. Oczywiście nie można ominąć postoju przy znaku Bear’s Tooth, gdzie w oddali widać górę wyglądającą jak kieł niedźwiedzi. Ci którzy kochają wodę muszą zwolnić w dwóch miejscach. Pierwsze to miejsce o nazwie Beartooth Ravine & Lake, które jest bardzo łatwo przejechać nie zatrzymując się.

1 www

 

Jadąc tą trasą wydaje się środowiskowcy z Montany nie bardzo chcą abyśmy my turyści zatrzymywali się tutaj w zbyt wielu miejscach. Miejsca widokowe nie są zbyt dobrze oznakowane. Wygląda to bardziej jakby ktoś, ot tak, od niechcenia w ostatnim momencie postawił znak oznajmiający, że tu warto zaczerpnąć świeżego powietrza. Kolejną wodną atrakcją są wodospady pomiędzy Island Lake a Pilot and Index Peak Overlook. To widok, który zostanie z wami na długo. Warto zatrzymać się przy wodospadzie Beartooth Falls, aby chociaż przez moment zachłysnąć się jego widokiem.

5www
Droga zaczyna się lub kończy w miasteczku Red Lodge w stanie Montana. W nim również jest warto spędzić przynajmniej jeden dzień. Malutkie czarujące centrum wypełnione restauracjami, barami z muzyką na żywo oraz sklepikami umili każdemu z nas popołudnie czy wieczór.

8www
Wybierając się tą drogą należy pamiętać, że nie znajdziemy na niej stacji benzynowych pomiędzy Red Lodge a Cooke City. A od połowy września ze względu na nieoczekiwane opady śniegu droga może zostać zamknięta w każdym momencie.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie poświęconej tej autostradzie, autostradzie Beartooth oraz stronie Służby Parków Narowdowych (National Park Services)

10www

 Siwa