Życie Polonii Fotorelacje Bieg Niepodległości Chicago 2019

Bieg Niepodległości Chicago 2019

SHARE

Już po raz drugi w Chicago odbył się Bieg Niepodległości. W tym roku biegacze rywalizowali na dystansie 5 lub 10 kilometrów.

Mimo przeraźliwego zimna na lini startu przy Montrose Harbor już o 9 rano zaczęło robić się biało – czerwono. Z każda minutą przybywało coraz więcej osób, aby dokładnie o 11.11 wystartować w Biegu Niepodległości. Sygnał do rozpoczęcia biegu, po wcześniejszym uroczystym odśpiewaniu hymnu, dał wystrzał z armaty Boforsa. Biegacze ruszyli, najpierw ci na dystans 10 km, następnie ci na 5 km, a na końcu wyruszyła grupa tych, którzy zdecydowali się spacerem przejść dystans 5 km i w ten sposób uczcić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najszybciej na mecie pojawił się Krzysztof Bąk, któremu przebiegnięciu dystansu 10 km zajęło 35 minut i 23 sekundy. Wśród kobiet najszybsza była Amerykanka Marisa Ruhter i to oni wygrali bilety do Polski. Nagrody – pamiątkowe medale na mecie czekały na każdego, kto ukończył bieg czy marsz. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Zdj. Andrzej Brach