Ona/On Dla Panów Broda

Broda

SHARE

Ostatnio broda stała się popularna u mężczyzn jak również zwiększyła się ilość przeróżnych produktów do jej pielęgnacji. Coraz więcej panów rezygnuje z wąsów na rzecz delikatnego zarostu bądź stylowej bródki.

Niezależnie od długości włosów, panowie decydują się na bokobrody z lekkim zarostem albo z klasyczną długą brodą.

Odpowiednio dobrana fryzura i zarost stworzy niepowtarzalny wygląd i doda seksapilu. Zarost tak jak włosy są w stanie zmienić wygląd, skorygować niedoskonałości, więc warto wiedzieć jak dobrać zarost do danego kształtu twarzy i oto parę propozycji.

Mężczyźni o owalnym kształcie twarzy mają największe pole do popisu, gdyż jakikolwiek zarost jest dla nich odpowiedni np. a’la kapitan Jack Sparrow, elvisy (baranie kotlety), kozia bródka z wąsami.
Prostokątna twarz potrzebuje, aby włosy po bokach były dłuższe, na policzkach krótsze. Broda pełna, wianuszek lub przedłużona kozia bródka jest najlepszym rozwiązaniem przy tym kształcie twarzy.
Panowie, którzy mają okrągłą twarz najlepiej wyglądają z bokobrodami, zarostem na podbródku, kozią bródką lub łatką duszy.
Osobom o kwadratowej twarzy, zarost dłuższy na policzkach i krótszy po bokach pomoże optycznie wydłużyć twarz. Najlepiej pasuje im kozia bródka z wąsami, podbródka, a’la kapitan Jack Sparrow.
Panowie o diamentowym kształcie twarzy powinni starać się nadać twarzy kształt kwadratu, zminimalizować wizualną wielkość policzków i ukryć wielkość swojego podbródka poprzez zarost pełnej brody, koziej bródki lub a’la kapitan Jack Sparrow.
Odwrócony trójkąt charakteryzuje się mocno wyeksponowanymi policzkami i wąską szczęką.
Dobrym rozwiązaniem będzie przedłużona kozia bródka, elvisy (baranie kotlety), wianuszek.
Panowie o trójkątnej twarzy powinni starać się ukryć wyraźne zarysy żuchwy poprzez zarost podbródka, a’la kapitan Jack Sparrow lub kozią bródką z wąsami.

Barb