Ona/On Dla Pań Brwi o jakich marzysz

Brwi o jakich marzysz

SHARE
brwi

Brwi mogą dodać uroku lub ośmieszyć. Wszystko zależy od tego, na jaki kszałt się zdecydujesz, jaki kolor dobierzesz, jak wydepilujesz swoje brwi. Dziś kilka podpowiedzi dla pań, jak dbać i malować brwi.

brwi2

Dwa odcienie
Jeśli chcesz, aby twoje brwi wyglądały jak najbardziej naturalnie użyj dwóch kolorów kredki do ich pomalowania. Od strony wewnętrznej (bliżej nosa) zastosuj ciemniejszą kredkę – zazwyczaj w tym miejscu brwi są grubsze i gęstsze. Im bliżej końca krwi, tym mniej włosów, więc w tym miejscu zastosuj kredkę nieco jaśniejszą.

Od końca do środka
Gdy zaczynasz malować brwi, rozpocznij od najbardziej zewnętrznej części i maluj do środka, przy czym nie zaczynaj od cieniutkiej kreseczki, tylko mocniej zaakcentuj brew.

Depilacja
Nigdy nie depiluj brwi zaraz po prysznicu czy kąpieli. Wówczas każdy włos układa się jak chce i wydaje ci się, że powinien zostać usunięty i tak możesz zostać bez brwi. Zanim przystąpisz do depilacji, pomaluj lekko brwi. Włoski, które nie znajdą się w pomalowanej przestrzeni – usuń. Do depilacji używaj zakrzywionej pincety (pod pewnym kątem). Wówczas depilacja nie jest tak bolesna.

„Nitkowanie” brwi
Wiele kobiet decyduje się na usuwanie włosków z brwi za pomocą nitki. Jeśli nigdy tego nie robiłaś, oddaj się w ręce specjalisty. Depilacji można także dokonać za pomocą wosku.

Test kredki
Przyłóż prostopadle kredkę do nosa, ale nie na całkiej zewnętrznej jego części, lecz tam, gdzie zaczyna się skrzydełko nosa. W ten sposób wyznaczysz miejsce, od którego należy rozpocząć malowanie brwi.

Serum dla brwi
Nie każdy może cieczyć się bujnymi brwiami. Niektóre panie mają bardzo rzadkie brwi, ale mogą to zmienić za pomocą serum, które stosowane dwa razy dziennie wzmacnia włoski.

jk