Fakty Kultura Celebryci zarażeni koronawirusem

Celebryci zarażeni koronawirusem

PODZIEL SIĘ

Dzisiaj obiegła świat wiadomość, że u księcia Karola, następcy angielskiego tronu test na COVID-19 dał pozytywny wynik. Koronawirus atakuje wszystkich, bez względu na wiek, bogactwo, rasę, religię. 

Od grudnia 2019 świat walczy z pandemią koronawirusa, który ogarnął niemal cały świta. Każdego dnia tysiące osób zostaje zdiagnozowanych z COVID-19, a setki osób umiera. Choroba nie wybiera, wszystkich traktuje róno.

Oto znani, lubiani, często bardzo bogaci, gwiazdy muzyki, kinematografii, ludzie sportu, politycy, u których został stwierdzony COVID-19:

• książę Karol – 71-letni syn królowej Elżbiety II, następca tronu. Obecnie przebywa na kwarantannie w domu w Szkocji.

Plácido Domingo – 79-letni hiszpański piosenkarz za pomocą Facebooka poinformował, że on i jego rodzina przebywa w izolacji po tym, jak wykryto u nich koronawirusa.

Daniel Dae Kim – aktor na swoim Twitterze napisał, że wykryto u niego COVID-19. Zapewnił, że podejmie walkę i ją wygra.

Jackson Browne – 71- letni amerykański muzyk rockowy piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Komponował dla Toma Rush, Nico czy Gregga Allmana. Jest współautorem przeboju grupy Eagles – „Take it Easy”.

Tom Hanks – u przebywającego w Australii aktora stwierdzono obecność COVID-19, podobnie jak i u jego żony Rity Wilson. Para przebywa na kwarantannie.

Bartosz Bereszyński – znany polski piłkarz poinformował na Instagramie o swojej chorobie: „Niestety uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Czuję się dobrze. Pomimo zachowania odpowiednich środków ostrożności w ostatnim czasie, nie udało mi się uniknąć zakażenia wirusem. Dlatego proszę, abyście byli odpowiedzialni i w miarę możliwości pozostali w domu”

Kristofer Hivju – aktor znany głównie z roli w „Grze o tron”, pracował nad serialem „Wiedźmin”, który jest kręcony w Norwegii. Podał się testowi na koronawirusa i okazał się pozytywny. Natychmiast zawieszono zdjęcia, a aktor trafił na kwarantannę, wraz z całą ekipą.

Rudy Gobert i Donovan Mitchell – koszykarze Utah Jazz, u których zdiagnozowano koronawirusa. Po stwierdzeniu u nich choroby zostały wstrzymane wszystkie rozgrywki w lidze NBA.

Olga Kurylenko – 40-letnia ukraińska modelka i aktorka, zagrała w 22. części filmu o przygodach Jamesa Bonda, „Quantum of Solace”.

Idris Elba – to kolejny aktor, u którego test na koronawirusa dał pozytywny wynik. Ten 48-latek zagrał między innymi w „Beasts of No Nation”, „Pacific Rim”, „Prometeusz”, „Mroczna wieża” czy „Gra o wszystko”.

Daniele Rugani – piłkarz, na co dzień grający w Juventusie Turyn. Po zdiagnozowaniu u niego koronawirusa, cała drużyna trafiła na kwarantannę.

Rachel Matthews – aktorka, która zagrała między innymi w filmie „Kraina Lodu 2” poinformowała na Instagramie, że jej wynik testu na COVID-19 wyszedł pozytywnie.

Tony Carreira – jeden z najpopularniejszych piosenkarzy i kompozytorów Portugalii.

Michel Barnier – polityk, główny negocjator Unii Europejskiej ds. brexitu.

Michał Woś – wiceminister środowiska w polskim rządzie, zarażona jest również jego córka i żona.

Maria Begona Gomez – żona hiszpańskiego premiera – Pedro Sancheza.

Z powodu koronawirusa zmarli między innymi:

Vittorio Gregotti – słynny architekt, który zaprojektował m.in. Stadion Olimpijski w Barcelonie na igrzyska w 1992 roku oraz Stadio Luigi Ferraris w Genui.

Marcelo Peralta – założycielem i liderem zespołu jazzowego Marcelo Peralta Quartet, wchodził też w skład zespołu ZAS! Trio.

Terrence McNally – czterokrotny zwycięzca nagród Tony, dramatopisarz, zmarł po komplikacjach po zarażeniu się koronawirusem. Miał 81 lat.

Lucia Bosé – aktorka znana z ról w filmach „Kronika pewnej miłości”, „Dama bez kamelii”, „Śmierć rowerzysty”, „Jutrzenka”, „Satyricon”. Zmarła na zapalenie płuc, do czego przyczyniło się zarażenie koronawirusem