Fakty Chicago Chicago….

Chicago….

SHARE
chicago-www

17 lat więzienia

Scott J. Turyna z St. Charles został skazany na 17 lat pozbawienia wolności za pobicie i strzelanie do żony. Turyna bił ją pięściami po głowie i ciele, kopał oraz uderzał głową o posadzkę. Do uciekającej ofiary strzelał z pistoletu.

Nie zostawiaj psa w gorącym aucie

Tego lata chicagowscy policjanci będą upoważnieni do rozbijania szyb w autach, aby ratować zwierzęta w nich zamknięte. Jeśli twój zwierzak będzie wygładał na przegrzanego podczas upalnych dni, licz się z wybitą szybą. Radni miasta chcą dać to prawo także mieszkańcom Chicago.

Znasz Edwarda Wojcika Jr?

Władze miasta Merriville w stanie Indiana proszą o pomoc w odnalezieniu rodziny niedawno zmarłego 58-letniego Edwarda Wojcika Jr. Ktokolwiek może w tej sprawie pomóc jest proszony o kontakt z biurem koronera pod numerem telefonu 219-755-3265.


Zmarła Zofia Barczyk

Zofia (Kuśmierska) Barczyk, ukochana żona, kochająca matka, babcia i prababcia zmarła 25 marca 2018 roku w swoim domu w Palatine w przededniu 94 urodzin. Urodziła się w Warszawie, swojego męża Wiktora poznała i poślubiła w Anglii, po tym, jak w II wojnie światowej walczyła w Armii Krajowej będąc sanitariuszką w Powstaniu Warszawskim. Wraz z mężem założyła i była dyrektorem Polskiej Szkoły im. Fryderyka Chopina w Palatine i Buffalo Grove przez 39 lat. Uwielbiała uczyć, szczególnie młodsze klasy. Przez całe życie była oddaną wolontariuszką i bardzo pobożną katoliczką. Z Jej inicjatywy powstała katechizacja po polsku i polska msza w Parafii Św. Tomasza w Villanova. Jej życie było poświęcone Bogu, Rodzinie i Polsce. Pogrzeb odbył się 28 marca.
Donacje można składać na Fundusz Stypendialny im. Wiktora i Zofii Barczyk, który przeznaczony jest na stypendia dla absolwentów Polskiej Szkoły im. Fryderyka Chopina www.fryderykchopin.org. Informacje 847-359-8020.
Pomnik Zofii można odwiedzić na www.smithcorcoran.com