Przeczytaj Choinka

Choinka

SHARE
choinka3

Święta Bożego Narodzenia nie mogą obejść się bez przystrojonej w bańki, łańcuchy i światełka choinki. Jedni, ci bardziej leniwi lub zabiegani preferują sztuczne drzewko, inni przywiązani do tradycji i kochający zapach świeżego igliwia kupują żywe choinki.

Ale zanim to zrobicie przeczytajcie poniższe porady.

1. Zanim kupicie choinkę zmierzcie dokładnie pokój, w którym będzie ustawiona. Jeżeli chodzi o wysokość drzewka to pamiętajcie, że stoi ono na stojaku lub podstawce, która także dodaje kilka lub kilkanaście cm wysokości.
2. Zmierzcie także szerokość, to znaczy wyznaczcie miejsce, do którego może rozpościerać się choinka, tak aby nie zawadzała i przeszkadzała w przemieszczaniu się po pokoju.
3. Kupując choinkę koniecznie sprawdźcie jej świeżość. Przesuńcie dłonią po gałęziach, jeżeli opadają z niej suche igły oznacza to, że drzewko jest wyschnięte.
4. Potrząśnijcie lekko drzewkiem. I znów jeżeli opadają z niego igły, poszukajcie innego.
5. Starajcie się kupować drzewka, które są rozłożone, a dopiero potem pakowe przez sprzedającego. Wcześniej zapakowane drzewka mogą mieć ubytki w gałęziach.
6. Kupujcie także rodzaj drzewka dostosowany do waszych dekoracji. Cieniutkie gałązki nie utrzymają przecież ciężkich baniek.
7. Dobrą opcją będzie także drzewko zrobione z żywych gałązek. Potrzebujecie wtedy szkieletu metalowego, do którego będziecie przymocowywać świeże pachnące gałązki.
8. Najpopularniejsze gatunki drzewek świątecznych to: the Colorado Blue Spruce, the Douglas Fir, the Balsam Fir, the Fraser Fir, the Scotch Pine.
9. Kiedy już kupicie wymarzone drzewko, zaraz po przywiezieniu do domu koniecznie włóżcie pień do wiaderka z wodą. Uzupełniajcie wodę z dodatkiem odżywek do roślin w miarę potrzeby.
10. Aby drzewko było świeże na długo ustawcie go z dala od grzejników.

IB