Najnowsze Co Amerykanie robią inaczej od innych?

Co Amerykanie robią inaczej od innych?

SHARE

Stany Zjednoczone zajmują czołowe miejsce na świecie. Wśród państw zamieszkałych przez ludzi z różnych stron świata. A mimo tego posiadają typowe i jedyne w swoim rodzaju tradycje i zachowanie.

Pewne państwa są dumne ze swojej narodowej kuchni i jest niestosowne żądanie przypraw lub dodatków, które nie znajdują się na stole np. ketchup, sól.
Pakowanie i branie do domu niezjedzonych resztek z talerza w restauracji, w wielu krajach europejskich jest niestosowne i kojarzone z możliwością wywołania zatrucia pokarmowego.
Amerykanie mają obsesję jeśli chodzi o ilość lodu dodawanego do napoi. W wielu krajach, ludzie nie widzą potrzeby nadużywania lodu, gdyż to tylko rozcieńcza oryginalny napój.
Tak powszechnie używany w Ameryce kciuk w górę, w krajach takich jak Australia, Grecja, i na Bliskim Wschodzie, podobny jest do podnoszenia środkowego palca. Zdecydowanie stosowne jest użycie słów zwłaszcza jeśli chodzi o transakcje biznesowe.
W większości krajów podatek jest wliczony w cenę produktu, także odwiedzający Stany Zjednoczone zazwyczaj są zaskoczeni w momencie płacenia.
Co roku w październiku odbywają się światowe mistrzostwa w baseball, w których rywalizują drużyny tylko ze Stanów Zjednoczonych oprócz jednej drużyny z Kanady.
Wielokrotnie stosuje się nazwę Ameryka. Używanie jej do określenia USA jest politycznie niepoprawne wobec Ameryki Południowej.
Kolejną obsesją w USA jest dynia. W sezonie jesiennym fascynację dynią można zaobserwować w obecności tego smaku w szeregu różnych produktów.
Od 1929 roku banknoty dolarowe pozostają mało zmienione, są zielone z obu stron pomimo różnych udoskonaleń użytych przez inne kraje. Również typowy dla Amerykanów nawyk poruszania się bez gotówki i używania kart kredytowych dziwi wielu.
Sposób zapisywania daty wyróżnia USA (dzień, miesiąc, rok) spośród innych krajów (miesiąc, dzień, rok).
Otwieranie prezentów zaraz po otrzymaniu i przed ofiarodawcą w Stanach Zjednoczonych jest to normalne, natomiast w niektórych krajach uważane jest za niegrzeczne.
Czerwone plastikowe kubki na przyjęciach to typowe dla Amerykanów. Na całym świecie jeśli jest organizowane przyjęcie w stylu amerykańskim to na pewno będzie z wykorzystaniem czerwonych plastikowych kubków.

Barb