Fakty Chicago Co nowego w Chicago

Co nowego w Chicago

SHARE
chicago-www

Uniwersytet Chicago wśród najlepszych w USA

Według corocznego raportu News&World Report’s Uniwersytet Chicago jest trzecią najlepszą uczelnią w USA. Na pierwszym miejscu uplasował się Harvard University a na drugim University of Pennsylvania. To trzy najlepsze szkoły w dziedzinie edukacji biznesowej. Najlepsi prawnicy kończą Yale University, Stanford University i Harvard University. Na czwartym miejscu wśród najlepszych uczelni z kierunkami prawniczymi znalazł się również Uniwersytet Chicago.

Darmowy prawnik w komisariacie

Nowe prawo podpisane przez sędziego sądu powiatowego Cook, Timothy C. Evans, uprawnia osoby zatrzymane i przetrzymywane na komisariatach do bezpłatnej wizyty prawnika. Do tej pory prawo pozwalało na wizytę prawnika dopiero w momencie pierwszego spotkania przed sędzią w sprawie kaucji.
Według nowego prawa prawnicy z biura publicznego powiatu Cook będą wysyłani do komisariatów w ramach pomocy prawnej zatrzymanych.

Nicor podnosi ceny

Dostawca gazu Nicor otrzymał zgodę od władz na podniesienie cen za dostawy gazu. W roku 2018 ceny za dostawę gazu wzrosną średnio o $5.

Darmowe szczepionki

Federalne Centrum Kontroli Chorób zapowiedziało, iż Chicago otrzyma 5 milionów dolarów na szczepionki dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin.