Fakty Chicago Co nowego w Chicago…

Co nowego w Chicago…

SHARE
chicago-www

Przyjaciel przyjaciela

Craig Grzesiakowski z Chicago zabił swojego przyjaciela 35-letniego Jeffrey’a Ziolo. Znali się od trzeciej klasy szkoły podstawowej. Ziolo, basista znanego chicagowskiego zespołu Final Dissent odbywał próbę muzyczną w swoim domu w Des Plaines, kiedy Grzesiakowski przyszedł z wizytą. Według zeznań członków zespołu podczas próby między Ziolo i Grzesiakowskim doszło do awantury. Pokłócili się. Grzesiakowski został w domu Ziolo po zakończonej próbie. W środku nocy współlokator Ziolo znalazł jego i Grzesiakowskiego we krwi. Po przyjeździe policja stwierdziła, iż Grzesiakowski najpierw uderzył swojego przyjaciela ciężkim przedmiotem, a potem zadał mu kilka ciosów śrubokrętem. Po ataku Grzesiakowski zasnął obok zamordowanego przyjaciela.

Uwaga na świerzb

W żłobku na południu Chicago 24 dzieci zostały zdiagnozowane z tą chorobą. Jest to choroba zakaźna wywoływana przez pasożyty i często też przez brud. Objawia się głównie swędzącą wysypką. Departament Zdrowia powiadomił, że żłobek nie zostanie zamknięty, gdyż świerzb nie zagraża życiu.

Uwaga na oszustów

Policja z Aurory ostrzega przed oszustami zamieszczającymi czytniki kart kredytowych w automatach bankowych. Czytniki kart kredytowych i debetowych zostały również znalezione przez policję w bankomatach w miejscowościach Batavia i Yorkville. Policja prosi o kontakt w tej sprawie pod numerem telefonu 630.256.5500.