Fakty Chicago Co nowego w Chicago…

Co nowego w Chicago…

SHARE
chicago-www

Pijany chicagowski policjant

Oficer Dale Jesionowski z 8. dystryktu przyjechał na służbę pijany. Przyłapał go porucznik, kiedy Jesionowski podjeżdżając z rozmachem pod komisariat zatrzymał auto na krawężniku. Przechodzący obok porucznik sprawdził jego stan trzeźwości za pomocą testu, po którym oficerowi został postawiony zarzut jazdy pod wpływem alkoholu. Jesionowski jest policjantem od 26 lat.

Zamachowiec z Illinois

James T Hodgkinson, zamachowiec, który strzelał do republikańskich kongresmenów w Wirginii miał już konflikty z prawem. W przeszłości był oskarżony o pobicie oraz zniszczenia auta, jazdę w stanie nietrzeźwym, stawianie oporu podczas aresztowania.
Hodgkinson pochodzi z Belleville. Ma żonę i córkę. Od 20 lat prowadził firmę budowlaną, którą przekształcił w inspektorat budowlany. Był zagorzałym demokratą i popierał Berniego Sandersa na prezydenta w ostatnich wyborach. W środę udał się na trening baseballowy republikanów w Aleksandrii w stanie Wirginia gdzie oddał kilkadziesiąt strzałów zanim policja zastrzeliła jego. Hodgkinson ranił pięć osób. Na swojej stronie FB opowiadał się za zniszczeniem Trumpa.

Znowu podwyżki

Miasto będzie podnosić podatki od nieruchomości. Podatki wzrosną o 10 procent w mieście, a w reszcie powiatu Cook do 6,5 procent.

McDonald’s zatrudnia

W okolicy Chicago ta szybka jadłodajnia zatrudni około 11 tysięcy ludzi. Wzór podań o pracę można znaleźć w takich aplikacjach jak Snapchat, Spotify oraz Hulu.