Fakty Chicago Co nowego w Chicago…

Co nowego w Chicago…

SHARE
plaza chicago

Płacimy więcej niż inni

Za parking w Chicago mieszkańcy płacą najwięcej w całych Stanach Zjednoczonych. Tylko 2 godziny parkingu w mieście kosztuje nas $13. Zajęliśmy trzecie miejsce pod względem najdroższych parkingów garażowych. Drożej jest tylko w Nowym Jorku i Bostonie.

888-393-6646

To numer gorącej linii telefonicznej do spraw przestępstw na terenie Chicago. Dzwoniąc pod ten numer możemy zgłosić przestępstwo jak i powiadomić funkcjonariuszy o posiadanych przez nas informacjach na temat przestępstw już dokonanych. Dzwonimy anonimowo.

Będą zwolnienia

Sąd wstrzymał podatek od napojów słodzonych i gazowanych, tym samym skazując pracowników powiatu Cook na potencjalne zwolnienia. Tak twierdzi Toni Preckwinkle, przewodnicząca rady powiatu Cook. Według wstępnych danych powiat Cook tylko w ciągu 6 miesięcy miał się wzbogacić o prawie 70 milionów dolarów dzięki temu podatkowi. Sąd wprowadzenie podatku wstrzymał wyznaczając przesłuchanie w tej sprawie na 21 lipca.

Chicago

Nasze miasto znowu trafiło na jedną z najgorszych list. Tym razem pod względem zarządzania. Chicago otrzymało niską notę za niestabilność i problemy finansowe, zanieczyszczenie, złą jakość dróg oraz korki. Otrzymaliśmy również ujemne punkty za złe traktowanie turystów.
Najlepiej w rankingu wypadł stan Idaho zajmując trzy pierwsze miejsca najlepiej zarządzanych miast w USA.