Fakty Chicago Co nowego w Chicago…

Co nowego w Chicago…

SHARE
chicagowska fasolka

Dunkin Donuts i Mr. Grabowski

Polak, Bartosz Grabowski, oraz 100 innych mieszkańców Illinois pozwało firmę Dunkin Donuts do sądu za sprzedaż oszukanych pączków. Otóż według pozwu Grabowski kupił pączka z jagodami, ale prawdziwych jagód w nim nie było. Zamiast tego DD używa jagodopodobnych produktów w swoich pączkach o nazwie Glazed Blueberry, Blueberry Buttenut i Blueberry Crumb Cake. W Illinois obowiązuje prawo ochrony konsumenta i na podstawie tego właśnie prawa nasz rodak żąda 5 milionów dolarów odszkodowania! Pozew został złożony w lipcu tego roku. DD ma 30 dni na ustosunkowanie się do zarzutów.

Obama dostał swój dzień

Otóż od przyszłego roku w Illinois będziemy obchodzić święto Obamy. 4 sierpnia nie będzie dniem płatnym wolnym od pracy, ale bardziej świętem symbolicznym.

Ilu nielegalnych w amerykańskich więzieniach?

Najnowsze statystyki pokazują, że w amerykańskich więzieniach  prawie 1/4 więźniów to nielegalnych imigrantów. Prokurator Generalny, Jeff Sessions powiedział, że „nielegalni imigranci popełniających dodatkowe przestępstwa na terenie USA są zagrożeniem dla publicznego bezpieczeństwa i obciążeniem dla systemu wymiaru sprawiedliwości. Dlatego też musimy zabezpieczyć nasze granice poprzez budowę muru i skuteczne egzekwowanie prawa.”

15 Królewska Parada Jamników!

Zorganizowana przez TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ KRAKOWA w czasie PIKNIKU w niedzielę 10 września w Schiller Woods Parkpolana nr 10, o godz. 1:00.
Zapraszamy JAMNIKI młode, wcześniej urodzone, swojskie, obcojęzyczne, miniaturki i o dużych gabarytach.
Będziemy wybierać KRÓLA i 2 DAMY DWORU, będzie przemarsz po czerwonym dywanie i każdy opiekun pieska dostanie KOŚĆ.
* niespodzianki i serwis medialny *
Wszystkie jamniki prosimy
o wcześniejsze zgłoszenie
INFO: 773-836-8686