Fakty Chicago Co nowego w Chicago…

Co nowego w Chicago…

SHARE
chicago-www

Niższe bezrobocie

W Wietrznym mieście spadła stopa bezrobocia. Przez ostatnią dekadę bezrobocie utrzymywało się na tym samym poziomie, czyli ponad 5 procent. Od października procent ten wynosi 4.9. Najwięcej nowych miejsc pracy utworzonych zostało w służbie zdrowia i branży transportowej.

Mandaty za parking

Za parkowanie na miejscu dla inwalidy zapłacisz $350. Za posługiwanie się nie swoją kartą inwalidy upoważniającą do parkowania grozi ci $600 kary i zawieszenie prawa jazdy. Za drugie przekroczenie $750 a trzecie $1000. Jeśli posługujesz się przepustką zmarłej osoby – kosztować cię to będzie $2500 oraz stracisz prawo jazdy na rok.

Luis Gutierrez żegna się z polityką

Kongresmen Gutierrez, demokrata znany z popierania praw imigrantów, nawet tych nielegalnych. Jak powiedział „Życie jest jak książka, ma tylko ograniczoną liczbę rozdziałów”. 63-letni polityk zamierza spędzić więcej czasu z rodziną oraz podróżować.

KONKURS SZOPEK KRAKOWSKICH 2017!!!

Towarzystwo Przyjaciół Krakowa po raz 9 organizuje Konkurs Szopek dla dzieci i młodzieży sobotnich szkół polonijnych. Zachęcamy dzieci, młodzież przy wsparciu rodziców i nauczycieli do podjęcia wyzwania i wykonania bożonarodzeniowej szopki. Z regulaminem konkursu można się zapoznać dzwoniąc do T.P.K. 773-836-8686 do pani Bogusi lub odbierając kopię w Restauracji Lutnia. Termin przekazania prac upływa 5 grudnia br. Szopki należy dostarczyć do restauracji LUTNIA przy 5532 W. Belmont Ave., Chicago IL. Na uczestników konkursu czekają cenne NAGRODY. Ich uroczyste wręczenie odbędzie się w niedzielę 10 grudnia 2017 r. podczas KOLACJI WIGILIJNEJ w restauracji LUTNIA.
Jolanta Grocholska, Prezes TPK