Fakty Chicago Co nowego w Chicago…

Co nowego w Chicago…

SHARE
chicago-www

Polak pierwszą ofiarą 2018

Janusz C. Kołodziejczyk jest pierwszą śmiertelną ofiarą w Chicago w nowym roku. Kołodziejczyk jechał swoim autem na południe po ulicy Pulaski kiedy to otrzymał strzał w plecy. Auto uderzyło w płot na wysokości 3900 W. Cornelia. Polak zginął na miejscu. Policja prosi o pomoc w ustaleniu wydarzeń i ujęciu sprawców.

Przestępstwa 2017

Wstępne podliczenia pokazują, że w roku 2017 o około 100 osób mniej straciło życie na ulicach Chicago niż w roku 2016. 624 osoby zginęły od broni palnej w zeszłym roku. Łącznie zabójstw było 675. Całkowita liczba osób postrzelonych wyniosła 2937. W Chicago co 2 godziny i 27 minut osoba jest postrzelona, a co 12 godzin i 59 minut zamordowana.

Nowe prawa w Illinois

Kobiety korzystające z ubezpieczeń społecznych Medicaid mają zagwarantowane prawo do aborcji na koszt podatnika. Ustawa HB 40 zapewnia prawo do usuwania ciąży w Illinois nawet w przypadku, gdyby zostało ono unieważnione przez władze federalne.
Ustawa HB 2369 natomiast mówi, że szkoły publiczne i czarterowe muszą stworzyć młodocianym matkom właściwe warunki karmienia piersią.
Na mocy nowej ustawy SB 55 dnia 4 sierpnia obchodzić będziemy Dzień Baracka Obamy.
Ustawa HB 2388 wprowadzi powstanie internetowej bazy danych żłobków i przedszkoli, którym władze stanu odebrały licencję na prowadzenie działalności.