Żyj zdrowo Zdrowie Co zabija nasze libido

Co zabija nasze libido

SHARE

Popęd seksualny jest uważany za wyznacznik dobrego zdrowia.
Co może spowodować jego zachwianie?

Niewystarczająca ilości kwasów tłuszczowych
Kwasy tłuszczowe omega-3 które znajdziemy w rybach, orzechach włoskich, siemieniu lnianym pomogą poprawić nam samopoczucie. Te składniki są budulcem dla testosteronu, estrogenu, progesteronu oraz podnoszą poziom dopaminy przez co polepszają nasz nastój.
Siedzenie w nieprawidłowej pozycji
Według badań osoby które siedzą prosto mają większe poczucie własnej wartości, są bardziej pobudzeni, posiadają lepszy nastrój.
Picie małej ilości wody
Odwodnienie powoduje zmęczenie, bóle głowy, rozdrażnienie, a nawet suchość pochwy. Połączenie tych dolegliwości powoduje poważne kłopoty w sprawach łóżkowych.
Szybki seks
Ograniczanie czasu intymnego nie daje kompletnej satysfakcji partnerom. Wskazane jest porozmawiać z partnerem i znaleźć więcej czasu, aby spędzić go tylko we dwoje.
Zbyt dużo alkoholu
Kieliszek wina co wieczór nie zaszkodzi, a pomoże poprawić nastrój i rozluźni. Natomiast spożywanie większej ilości alkoholu uszkodzi oraz rozreguluje hormony, co z kolei wpłynie na mniejsze zainteresowanie seksem.
Zbyt dużo cukru w diecie
Wysoki poziom insuliny w organizmie poprzez spożycie dużej ilości cukru może spowodować, że poziom estrogenu i testosteronu zostanie wybity z równowagi.
Brak regularnych ćwiczeń
Seks i ćwiczenia idą w parze. Według badań ludzie którzy są aktywni są bardziej zainteresowani i lepiej sprawdzają się w łóżku.
Palenie papierosów
Nikotyna prowadzi do obniżenia poziomu libido u kobiet i u mężczyzn. Przez to palenie obniża pożądanie seksualne.
Niewystarczająca ilość snu
Mniej niż 6 godzin snu obniża poziom testosteronu. Kobiety, które śpią więcej godzin będą miały większą ochotę na współżycie.
Zbyt duża ilość kofeiny
Duża dawka kofeiny może powodować zwiększenie poziomu hormonu stresu, co jednocześnie zniechęca do współżycia.
Ignorowanie problemów z układem moczowym
Dolegliwość nietrzymania moczu ma negatywny wpływ na życie seksualne.
Spędzanie zbyt dużo czasu przy komputerze
Trudno nawiązać bliższe stosunki jeśli ktoś ciągle jest zabsorbowany tym, co się dzieje w internecie oraz porównuje wasze sceny łóżkowe ze scenami filmowymi.
Stres
Poza tym, że zabiera radość z naszego życia to też spowoduje zachwianie balansu hormonów, a szczególnie kortyzolu, który może negatywnie wpłynąć na płodność, spowodować nieregularne miesiączki, jak również problemy z owulacją.
Znudzenie związkiem
Zazwyczaj jeśli brak jest twojego zainteresowania partnerem to również w łóżku będzie tak samo. Badania wykazują, że kobiety jako pierwsze nudzą się związkiem.
Brak zaufania
Kiedy tego brak seks zazwyczaj nie wchodzi w grę.
Skutki uboczne leków
Większość leków przeciwdepresyjnych, hormonalnych, antykoncepcyjnych, przeciwhistaminowych opatrzonych jest ostrzeżeniem odnośnie ich wpływu na popęd płciowy. Dlatego ważna jest konsultacja z lekarzem jeśli chodzi o skutki uboczne.

Barb