Porady Do czego może służyć cytryna

Do czego może służyć cytryna

SHARE
cytryny

Cytryna to nie tylko “wybawca” dla naszego zdrowia, ale także “pomocnik” przy pracach domowych. Sprawdź, kiedy i jak możesz zastosować cytrynę, aby twój dom nabrał prawdziwego blasku.

Oto do czego może służyć cytryna:

1. Jeśli z twojego zlewozmywaka wydobywa się nieprzyjemny zapach – wciśnij do niego sok z cytryny i zalej gorącą wodą. Odór powinien zniknąć.
2. Jeśli twój płyn do naczyń nie potrafi poradzić sobie z uporczywym brudem na naczyniach, dodaj do niego łyżeczkę soku z cytryny.
3. Herbata i kawa lubią zostawić osad po sobie na filiżance czy w szklance. Aby skutecznie się go pozbyć – przemyj szklankę sokiem z cytryny zanim wstawisz ją do zmywarki.

cytryna
4. Jeśli chcesz, aby twoje białe pranie miało śnieżno-biały kolor, dodaj do prania 1/2 cup soku z cytryny.
5. Jeśli chcesz szybko i dobrze wyczyścić twój piekarnik, użyj mieszanki soku z cytryny z wodą i sodą. Mieszanka powinna mieć konsystencję żelu. Przetrzyj nią piekarnik i zostaw na 15-20 minut. Po czym wróć i skończ go czyścić.
6. Jeśli do czyszczenia toalety nie chcesz używać chemii – wybróbuj mieszankę 1/2 cup soku z cytryny i łyżeczka sody. Wlej powstałą miksturę do ubikacji, poczekaj z 15 minut, następnie wyczyść ją szczotką i spłucz wodę. Gotowe.
7. Aby skutecznie wyczyścić szyby w naszych oknach, wymieszaj 2 łyżki soku z cytryny z 1/2 cup octu oraz kwartą ciepłej wody. Masz gotowy płyn do mycia szyb.
8. Jeśli chcesz zdezynfekować kuchenkę mikrofalową użyj do tego cytryny. Pokrój jedną cytrynę na plasterki i włóż je do kubka z gorącą wodą. Następnie włącz mikrofalówkę na 1 minutę. Wyciągnij po minucie go z mikrofalówki i od razu przetrzyj ją wilgotną gąbką.

Pelagia