Najnowsze Czas na wybór ubezpieczenia. Trwa okres zapisowy na plany Obamacare i Medicare

Czas na wybór ubezpieczenia. Trwa okres zapisowy na plany Obamacare i Medicare

PODZIEL SIĘ

Sezon na Insiury uważam za otwarty. Już prawie koniec roku i co chwilę coś się dzieje, to przygotowania do świąt, to koniec semestru w szkołach. Również w ubezpieczeniach na zdrowie znajdujemy się w kluczowym momencie, a mianowicie w Otwartym Okresie Zapisowym na plany zgodne z Obamacare oraz dla osób na emeryturze lub rencie, czyli Medicare. Bardzo często słyszę, że ktoś się na ubezpieczenie nie kwalifikuje – NIEPRAWDA.

Każdy, kto przebywa na terenie Stanów Zjednoczonych jest w stanie wykupić plan na zdrowie bez względu na status. W większości przypadków potrzebny jest przynajmniej numer Social Security lub Tax-Id, niektóre plany mogą również pytać się o historię zdrowotną. Zacznijmy od podstaw. Od 15 października do 7 grudnia włącznie trwa Annual Election Period (AEP), czyli coroczne zapisy na Medicare.

Kto i co można w tym czasie zrobić? Każda osoba, która już posiada Medicare może dokonać zmiany obecnego planu, przede wszystkim na leki. Co roku ubezpieczalnie zmieniają pokrycia oraz listę leków jakie pokrywają, dlatego warto co roku dokonać rewizji – czy bierzemy dwa leki czy dziesięć to warto sprawdzić, bo może jest coś korzystniejszego na rynku. W tym czasie można również dokonać zmiany obecnego planu na Medicare Advantage lub planu uzupełniającego, czyli Medigap. Nie dla każdego działa ten sam plan, a więc jest to naprawdę indywidualna decyzja, którą powinniśmy podjąć rozważając wszystkie dostępne opcje i sprawdzając plany pod kątem naszych leków i lekarzy. Jeśli ktoś ma już Medicare, ale nigdy nie dobrał planów dodatkowych to może to zrobić do 7 grudnia. Najważniejszym planem dodatkowym jest plan na leki. Jeśli na czas nie zapiszemy się na taki plan, to mamy doliczaną karę, która zostaje z nami już do końca – jak to mówią grosz do grosza i będzie kokosza – w tym przypadku nasza kokosza to kara, która może być dość sporą sumą. Nie czekajmy do ostatniej chwili ze zmianami czy zapisem.

Teraz trochę o planach dla osób w sile wieku, które do emerytury mają czas. Obamacare – jedni kochają, inni nienawidzą, ale wielu z nas nie ma pojęcia, co to dokładnie jest. Zapisy trwają od 1 listopada do 7 grudnia bez żadnych dodatkowych dokumentów. Obamacare NIE JEST ubezpieczeniem. Jest to ustawa podpisana przez byłego prezydenta Baracka Obamę, która narzuca co plany zgodne z tą ustawą muszą pokrywać i zabrania pytania się o historię zdrowotną. Obejmuje prywatne plany z marketplace oraz prosto od ubezpieczalni, plany publiczne oraz oferowane przez pracodawcę. Jeśli posiadamy legalny status, czyli zieloną kartę lub obywatelstwo to wtedy możemy starać się o tzw. dofinansowanie, czyli pomoc rządu w opłacie miesięcznego planu. Cena zależy od naszego miejsca zamieszkania, wieku oraz zarobków – nawet jeśli nie każda osoba w rodzinie zapisuje się na ubezpieczenie. Osoby o niskich dochodach, jeśli spełniają odpowiednie warunki imigracyjne oraz dzieci kwalifikują się na ubezpieczenie publiczne Medicaid.

Jeśli ktoś jest zainteresowany złożeniem aplikacji to może to zrobić z naszą pomocą (Insiury bez cenzury – 773-609-3081). Proszę pamiętać, że osoba, która pomaga wypełnić aplikację nie ma nic wspólnego z decyzją, gdyż ta podejmowana jest przez pracownika Department of Human Services (DHS). Wypełnienie aplikacji nic nie kosztuje. Nie powinnyśmy też nikomu płacić, chyba że taka osoba posiada naszą zgodę na reprezentowanie nas przed DHS i w naszym imieniu występuje o benefity, które są wtedy przyznawane szybciej (standardowy czas to minimum 45 dni biznesowych).

Wszystko brzmi super, ale co jeśli dla kogoś wyżej wymienione plany są za drogie? Jeśli nie posiadamy historii zdrowotnej i nie bierzemy żadnych leków, to możemy wykupić plany krótkoterminowe na okres 6-ciu miesięcy oraz plany szpitalne. Plany krótkoterminowe to ubezpieczenia takie, jak te zgodne z Obamacare, tylko nie są zgodne z tą ustawą i mają prawo nie pokrywać pewnych procedur czy wizyt oraz odmówić pokrycia, jeśli w rekordzie mamy jakąś chorobę, która byłaby uznana za pre-existing condition. Plany szpitalne to inaczej plany kompensacyjne – mają ustalony cennik zwrotów za usługi, czyli z góry narzucone, ile i za jaki serwis jest płacone i często są to sumy równe tym, które szpital wystawia na rachunku.

Radzę nie zwlekać i wykupić cokolwiek, bo niestety, poza okresem zapisowym, jeśli coś się stanie nie mamy dostępu do wielu z tych planów. Często otrzymuję telefony od klientów, którzy chcą wykupić jakiś plan, bo coś się stało. Pamiętajmy jednak, że diagnoza choroby nie kwalifikuje nas do zapisana się z dnia na dzień. Medicare 15 października do 7 grudnia, Obamacare 1 listopada do 15 grudnia.

Zapraszam – konsultacje i aplikacje bez dodatkowych kosztów. Trzy wygodne lokalizacje w Chicago
i na przedmieściach oraz zapisy przez telefon
– zadzwoń już dzisiaj – skorzystaj z naszej pomocy
– Insiury bez cenzury – 773-609-3081