Porady Dekoracje na Święto Dziękczynienia

Dekoracje na Święto Dziękczynienia

SHARE

Przygotowując się do Święta Dziękczynienia nie możemy zapomnieć o dekoracjach domu, które nie tylko upiększą  ale też nadadzą ciepłego klimatu.

 

 

Pierwszym elementem na pewno goście zauważą będzie wianek na drzwiach wejściowych, który będzie miłą formą powitania przybywających. Wianek można kupić gotowy, szereg różnych kompozycji jest dostępnych w sklepach, ale można też wykonać go samemu, wykorzystując skarby jesieni: własnoręcznie zebrane szyszki, kolorowe liście, owoce dzikiej róży, wrzosy, jarzębiny i nie tylko.

Wnętrze domu i stół zdecydowanie upiększą bukiety. Mogą być wykonane z wrzosów, jarzębiny, owoców dzikiej róży, hortensji, astrów, jesiennych traw jak też innych barwnych roślin. Do tego użyć można nie tylko szklane wazony ale też szklane butelki w kolorze żółtym lub zielonym kolorze, szklane misy, porcelanowe wazy, metalowe wiadereczka, dynia czy nawet główka kapusty. Kompozycja powinna bazować w kolorze czerwieni, żółci, pomarańczowym, fiolecie i zieleni.

Nie można zapomnieć o rozmieszczeniu różnej wielkości dyń na parapecie, stole czy półce. Z zebranych na spacerze różnokolorowych liści można kule, które można zawiesić na sznurkach w oknie, ułożyć na stole lub zrobić jesienną firankę, przywiązując ogonki liści do długich nitek. Żeby zrobić z jesiennych liści dekorację wystarczy  liście przeprasować gorącym żelazkiem przez ściereczkę. Nie może zabraknąć blasku świec.

Świeczniki lub lampiony można wykonać samemu używając do tego szklanek, dekoracyjnych słoików, patery, kieliszków. Dodatkowo można ozdobić koronką, sizalowym sznurkiem, wstążką czy też z dodatkiem orzechów, jarzębiny i kukurydzy. Stół można udekorować na tysiące sposobów np. na środku stołu ułożyć różnej wielkości świeczki i dynie, a wolne miejsca wokół nich uzupełnić cukierkami w kształcie ziaren kukurydzy (candy corn), tworząc w ten sposób prostokąt. Serwetki i sztućce można udekorować kolorowymi liśćmi i jarzębiną.

Atrakcyjną dekoracją będzie drzewko, które łatwo zrobić samemu, używając do tego gałązek z drzewa i przywiązując o różnych kształtach kolorowe karteczki z informacją za co domownicy i goście są wdzięczni w tym roku.

Barb