Ona/On Dla Par Długowieczność a twoje przyzwyczajenia

Długowieczność a twoje przyzwyczajenia

SHARE

Przedstawiamy dziś listę przyzwyczajeń, które pozwolą wam pozostać młodym i cieszyć się radosną jesienią życia.

Pij herbatę każdego poranka
Biała i zielona herbata zawierają enzymy, które redukują zmarszczki, są ochroną dla skóry, dzięki czemu zachowuje ona elastyczność.
Nakładaj kremy z filtrami przeciwsłonecznymi
Sekretem pięknej skóry przez długie lata jest unikanie nadmiernej ekspozycji słoneczej. Aby uchronić się przed pojawianiem się ciemnych plam starczych należy regularnie stosować kremy z filtrami.
Wino
Alkohol w małych ilościach jest wskazany, zwłaszcza ten dobrej jakości np. kieliszek wina czerwonego wypijany do obiadu poprawia trawienie.
Spędzanie czasu na zewnątrz
Bycie blisko natury, częste spacery lub wspinaczki nie tylko pozwalają na podziwianie krajobrazu, ale także poprawiają kondycję, ukrwienie i dotlenienie.
Yoga
Ogromnym benefitem yogi jest fakt, że nie są to forsowne ćwiczenia (jak np. aerobik), a poprawiają balans, redukują ryzyko chorób chronicznych takich jak wysokie ciśnienie krwi lub choroby serca oraz łagodzą stres.
Spotkania towarzyskie
Bogate życie towarzyskie, spotkania z przyjaciółmi, nie tylko utrzymują w normie zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. Spotkania ze znajomymi są świetnym remediun na zwalczenie uczucia osamotnienia a nawet depresję, które to są przyczyną rozwoju innych poważnych chorób.
Dieta bogata w owoce i warzywa
Czerwone jabłka redukują zmarszczki. Poza tym dieta lekkostrawna pełna owoców i warzyw nie obciąża układu trawiennego.
Ćwiczenia mózgu
Czyli wszelkiego rodzaju krzyżówki, szarady, ale także czytanie pozwala zachować mózg w dobrej kondycji, a jest to bardzo ważne dla osób starszych.
Śmiech
Śmiech od dawna uważany jest za jedną z przyczyn długowieczności. Nie przejmowanie sią tak bardzo wszystkim i częstsze uśmiechanie się to samo zdrowie.
Drzemki
Zmęczenie w środku dnia najlepiej „wyleczyć” krótką drzemką. Zamiast forsować się, powinno się przespać 30 minutek i od razu poprawia się samopoczucie.
Wakacje
Dobrze jest jeżeli pozwalają na to finanse wyjechać na wakacje, zwiedzić niekoniecznie obce kraje. Ważne jest, by poznawać nowe ciekawe miejsca.
Hobby
Jeżeli do tej pory nie znalazło się niczego czas na poszukiwania. Nowe zainteresowania to nowe wyzwania, a te czynią życie ciekawszym.

IB