Ona/On Dla Pań Domowe odżywki do rzęs i brwi

Domowe odżywki do rzęs i brwi

SHARE

Piękne rzęsy i brwi dodadzą uroku oczom i przyciągną spojrzenia innych. Domowe odżywki do ich pielęgnacji są łatwe i proste w wykonaniu i nie zawierają dodatkowej chemii.

Poniżej kilka domowych sposobów na piękne brwi i rzęsy.

Odżywka aloesowa
Aloes wzmocni i wydłuży rzęsy. Stosować go można sam lub z dodatkiem olejku rycynowego lub migdałowego. Sprawdzi się w tym przypadku również oliwa z oliwek. Dla osób o delikatnych brwiach i rzęsach polecany jest olej konopny. Również można wymieszać 1/2 łyżeczki żelu aloesowego z 1/2 łyżeczką olejku awokado i zawartością kapsułki z witaminą E do uzyskania kolejnej wzmacniającej maseczki.
Odżywka na bazie wazeliny
Wazelina natłuszcza, zmiękcza i chroni przed urazami. Wystarczy wymieszać 1 łyżeczkę wazeliny z ok. 20 kroplami olejku arganowego i nałożyć na rzęsy i brwi przed snem. Ta maseczka odżywi je, wzmocni, przyspieszy wzrost i zapobiegnie wypadaniu.
Odżywka z olejkiem rycynowym
Olejek rycynowy wymieszany z zawartością kilku kapsułek witamin A+E wzmocni włoski, przyspieszy ich wzrost i delikatnie je przyciemni. Można też 20 kropli olejku rycynowego wymieszać z 20 kroplami olejku migdałowego i łyżeczką wazeliny. Odżywki należy nakładać na rzęsy i brwi wieczorem przed spaniem.
Odżywka z olejem kokosowym
Olej kokosowy ochroni, zregeneruje i odbuduje włoski. 1 łyżeczkę oleju kokosowego, ok. 15 kropli oleju rycynowego, ok. 7 kropli oleju awokado, ok 5 kropli oleju jojoba dokładnie wymieszać.
Odżywka z mleka
Przemywanie rzęs i brwi mlekiem odżywi je, nawilży i przyspieszy wzrost. Można też użyć go jako jeden ze składników domowej odżywki.

Własnoręcznie przygotowane odżywki najlepiej przechowywać w niewielkich zakręcanych słoiczkach w lodówce. Data do zużycia zależy od dat przydatności składników. Aplikować je można za pomocą patyczka kosmetycznego, grzebyczka do rzęs i brwi, czystej szczoteczki z tuszu do rzęs lub delikatnie palcem. Należy uważać, aby olejek rycynowy nie dostał się do oka, może powodować podrażnienia. Odżywki nie nadają się do użycia pod tusz do rzęs, gdyż są zbyt tłuste, dlatego najlepiej nakładać je na noc i zmyć rano. Widoczne efekty zauważysz już po 3 tygodniach regularnego stosowania.

Barb