Polecamy Dla Pań Domowy manicure

Domowy manicure

SHARE

Babskie wyjście co jakiś czas na manicure czy pedicure jest wskazane – panie sobie spokojnie poplotkują, zrelaksują się, pośmieją i wrócą do domu w lepszym humorze. Ale nie ma co ukrywać – paznokcie kosztują, dlatego dziś rada – jak wykonać manicure w domu.

Pilniczek w ruch
Nadaj swoim paznokciom piękny kształt – może to być owal, może być to kanciasty kształt. Użyj do tego pilniczka szklanego lub piaskowego.

Polerowanie
Zaiwestuj w polerkę, za pomocą której wyrównasz płytkę paznokcia i lakier będzie się mocniej trzymał. Nie stosuj polerki na paznokcie słabe i cienkie.

Skórki
Aby pozbyć się skórek, namocz je w ciepłej wodzie z dodatkiem żelu do mycia rąk i kilkoma kroplami cytryny. Gdy skórki będą już miękkie, czas je obciąć. Zrób to bardzo delikatnie. Jeśli nie chcesz obcinać skórek, możesz je zeskrobać za pomocą drewnianego patyczka po wcześniejszym wmasowaniu w nie preparatu do zmiękczania i usuwania skórek.

Oczyszczanie
Aby lakier trzymał się jak nadłużej, nie możesz nałożyć go na brudne paznokcie. Możesz przemyć je środkiem odtłuszczającym, który usunie z paznokci resztki mydła, kremów, itp. Jeśli nie chcesz kupować kolejnego preparatu, zastosuj zmywacz do paznokci.

Podkład
Zanim nałożysz właściwy lakier, nałóż na paznokcie jedną warstwę bazy pod lakier, która chroni paznokcie przed przebarwieniami.

Malowanie
Gdy przygotujesz podkład pod lakier, czas na malowanie. Nie nakładaj jednej grubej warstwy lakieru, a dwie cienkie. Gruba warstwa lakieru szybciej odpryskuje.

Utwardzacz
Możesz zakończyć swoje manicure na malowaniu, ale jeśli chcesz na dłużej zachować piękne paznokcie, nałóż na wysuszony już lakier utwardzacz. A gdy i on już będzie suchy, wmasuj w skórki oliwkę, a na dłonie nałóż krem.