Przeczytaj Dzięcięce gwiazdy

Dzięcięce gwiazdy

SHARE

Czasem wiek wcale nie jest wskaźnikiem tego, jak jest się popularnym, jaki sukces się osiągnęło oraz czy inni nie tylko śledzą każdą najdrobniejszą informację dotyczącą twojej osoby i chcą być tobą. Oto lista niezwykłych, utalentowanych niegdysiejszych i współczesnych aktorów dziecięcych, którzy w młodym wieku osiągnęli status gwiazd.

Millie Bobby Brown
Bohaterka serialu „Stranger Things” jest jedną z najmłodszych aktorek, które zostały nominowane do nagród Emmy. Brytyjka stała się bardzo szybko idolką, a nawet fenomenem i w wieku 12 lat została modelką Calvina Kleina. Poza tym nie szokuje swoim niekontrolowanym zachowaniem lub skąpym strojem, a jej wypowiedzi są nad wyraz dorosłe, a to dziś rzadkość w Hollywood.
Quvenzhane Wallis
Miała zaledwie 8 lat, kiedy zagrała w „Beasts of the Southern Wild” w 2012. Jej występ był tak fenomenalny, że w wieku 9 lat została najmłodszą aktorką, która kiedykolwiek otrzymała nominację do nagrody dla najlepszej aktorki. Jest również najmłodszą osobą, która kiedykolwiek otrzymała nominację do Złotego Globu dla najlepszej aktorki i pierwszej osoby urodzonej w XXI wieku, z nominacją do aktorskiego Oscara. A wszystko to osiągnęła przed ukończeniem 10 lat!
Tatum O’Neal
Jest najmłodszą laureatką Oscara. Miała zaledwie 10 lat, kiedy została nominowana i otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w „Paper Moon” w 1974 roku. Gwiazda dziecięca również zdobyła w tym samym roku nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej na Złotych Globach, co czyni ją zarówno najmłodszą zwyciężczynią i nominowaną.
Justin Henry
To najmłodszy kandydat do Oscara. Miał zaledwie 8 lat, gdy nominowano go za rolę w filmie „Kramer vs Kramer” z Meryl Streep i Dustinem Hoffmanem. Jest także najmłodszym nominowanym do Złotego Globu w każdej kategorii od czasu swojej nominacji do najlepszej roli drugoplanowej w 1980 roku.
Brooke Shields
Aktorka stała się najmłodszą dziewczyną z okładki magazynu Vogue, kiedy pojawiła się na niej w lutym 1980 roku. Miała wówczas tylko 14 lat! Poza tym jej rola nastoletniej prostytutki w filmie Louisa Malle’a „Pretty Baby” (1978), gdy miała tylko 12 lat do dziś wzbudza kontrowersje.
Stevie Wonder
Legenda muzyki, miał zaledwie 13 lat, kiedy został najmłodszym solowym artystą, który osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. Jego singiel „Fingertips – Part 2” pojawił się na pierwszym miejscu w 1963 roku, zapewniając mu przyszłość jednego z najlepszych wokalistów.
LeAnn Rimes
Piosenkarka country. Debiut LeAnn był tak imponujący, że jest do dziś najmłodszym indywidualnym zwycięzcą Grammy. Piosenkarka miała zaledwie 14 lat, kiedy zabrała do domu swoje pierwsze dwie Grammy – dla najlepszego nowego artysty i najlepszego wokalnego występu country – w 1997 roku.
Shirley Temple
Najbardziej urocza z wszystkich gwiazd jest rekordzistą jeżeli chodzi o Oscary. Honorowego Oscara dla nieletnich (tak brzmi oficjalna nazwa) dostała, gdy miała zaledwie 6 lat w 1935 roku i jak na razie nikt nie pobił tego rekordu.
Fred Savage
Bohater popularnego serialu „The Wonder Years” stał się najmłodszym aktorem, który kiedykolwiek został nominowany do Emmy w kategorii najlepszego aktora w serialu komediowym w 1989 roku. Jest także najmłodszym, który został nominowany do Złotych Globów w kategorii najlepshollzego aktora w serialu komediowym.
Roxana Zal
Najmłodsza zwyciężczyni Emmy wszechczasów. Wyróżnienie to zdobyła, gdy otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w telewizyjnym dramacie „Something About Amelia” w 1984 roku, kiedy miała 14 lat.
Keshia Knight Pulliam
Jest z kolei najmłodszą nominowaną do nagrody Emmy. Miała 6 lat, gdy otrzymała nominację dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę Rudy Huxtable w „The Cosby Show” w 1986 roku.
Ricky Schroder
Jest najmłodszym zwycięzcą Złotego Globu w historii. Kiedy miał 9 lat został okrzyknięty „męską gwiazdą roku” za rolę w filmie „The Champ” z 1979 roku, gdzie grał z Johnem Voightem. Kategorii tej nie ma już od 1983 roku.
Jackie Cooper
Znany z filmu Chaplina jest najmłodszym aktorem jaki otrzymał nominację dla aktora za pierwszoplanową rolę w filmie „Skippy” z 1931 roku. Miał wtedy 9 lat. Jest także najmłodszym jaki otrzymał nominację do Złotego Globu za rolę pierwszoplanową.

POPELINA