Przeczytaj Dzień Pozdrawiania Blondynek

Dzień Pozdrawiania Blondynek

SHARE

Ach te blondyki…. Oto garść ciekawych faktów na temat blondynek.

Znane powiedzenie mówi, że mężczyźni wolą blondynki
Nie do końca jest to prawdą, ponieważ preferencje dotyczące koloru włosów zarówno u kobiet jak i u mężczyzn kształtowane są na podstawie ich interakcji z innymi osobami o różnych kolorach włosów. Mężczyzną, który uwielbiał blondynki był Alfred Hitchcock i tylko panie o jasnych włosach grały u niego główne role.
Blond to magiczny kolor
Twierdzenie to wysnuto na tej podstawie, że większość magicznych istot w filmach, bajkach i książkach jak nimfy, elfy, dobre wróżki ma jasne włosy.
Naturalne blondynki mają więcej włosów niż brunetki
Przeciętnie jest to 120,000-147,000 włosów (brunetki mają 100,000-120,000 włosów). Dzieje się tak, ponieważ włosy chronią blondynki przed szkodliwymi promieniami UV, a że są jaśniejsze (zawierają mniej barwnika, melaniny) musi ich być więcej, by stanowiły naturalną barierę przed promieniami słonecznymi. Włosy blondynek rosną też zdecydowanie szybciej.
Boginie starożytne były przedstawiane jako blondynki
Zwłaszcza takie jak Afrodyta czy Hera. Ale zwykłe obywatelki o blond włosach były uznawane za rozpustne. A wielu ludzi zakładało, że blondynki nadają się tylko do jednego zawodu.
Kelnerki, które są blondynkami dostają więcej napiwków
Nie wyjaśniono, do końca dlaczego tak jest, jednak częściej nagradzane są blondynki.
Nawet sztuczne czyli fabrowane blondynki cieszą się większą aktywnością towarzyską
Badania wykazały, że blondynki wychodziły na imprezy w ciągu tygodnia przeciętnie 3 razy (brunetki 2 razy). Kobiety, które przefarbowały swoje włosy na jaśniejsze, mają często wrażenie, że wracają do czasu swojej młodości i dlatego psychicznie czują się młodziej i częściej wychodzą na spotkania i imprezy.
Pierwszy żart o blondynkach powstał aż 250 lat temu
Catherine-Rosalie Gerard Duthé była popularną w swoich czasach damą do towarzystwa, która miała wspaniałe blond włosy. Była również wyśmiewana przez szlachtę za to, jak się wypowiadała. Powstała nawet sztuka o jej manierach. Faktem przeczącym głupocie blondynek jest zaś to, że Maria Skłodowska-Curie była blondynką i jako pierwsza kobieta dostała Nobla, a nawet dwa.
Blondynki mają więcej hormonów
Zwłaszcza estrogenu jest więcej w ich organizmach. Jednak hormony powodują także, że ich włosy ciemnieją, chodzi głównie o ciążę, która to powoduje.
Blondynki dłużej się szykują
Badania wykazały, że blondynkom potrzeba o 6 minut więcej, by przygotować się do wyjścia. W ciągu całego dnia blondynki poświęcają 72 minuty na swoją urodę, brunetki tylko 66 minut.
Kiedyś farbowanie włosów na blond to było poświęcenie
Włosy rozjaśniano między innymi papką przygotowaną z odchodów gołębi i moczu. Jeżeli chodzi o najrzadziej występujący odcień blond, określany także najrzadszym kolorem świata to truskawkowy blond (zbliżony do rudego).
Naturalne blondynki są bardziej podatne na poparzenia słoneczne
Powodem jest brak pigmentu w skórze i w oczach (zazwyczaj są niebieskie), dlatego potrzebują lepszej ochrony.
Łotwa to stolica blondynek
To tutaj co roku odbywa się festiwal blondwłosych.

Tak więc uzbrojeni w te informacje pozdrawiamy blondynki i blondynów.

IB