Najnowsze Dziś Kabaret Nowaki zaprasza na Polską Noc Kabaretową

Dziś Kabaret Nowaki zaprasza na Polską Noc Kabaretową

PODZIEL SIĘ

Polska Noc Kabaretowa czyli świat w krzywym, ale i mądrym zwierciadle.

To już 8 edycja Polskiej Nocy Kabaretowej. Kabaret Nowaki po kilku latach przerwy powraca na stanowisko prowadzących. Na czym polega fenomen tego widowiska i jak chcecie zaznaczyć swoją istotną rolę w tej edycji?
Polska Noc Kabaretowa jest największym widowiskiem kabaretowym, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Fenomenem tego olbrzymiego przedsięwzięcia jest to, że zawsze na PNK występuje top polskiego kabaretu, który to prezentuje premierowe skecze niepokazywane wcześniej w telewizji. Naszym zadaniem jako prowadzących jest nadanie jej charakteru całościowego spektaklu. W tym roku nacisk postawimy na humor płynący z całego świata. Pomagać nam będą w tym specjalnie przygotowane na tę okazję formy wideo i skecze.

Tegoroczny tytuł PNK to Humor Świata. W jaki sposób ta tematyka będzie przewijała się w programie widowiska?
Będą formy wideo, skecze czerpiące inspirację ze stereotypów z różnych stron świata, na tle których pokażemy przekrój społeczeństwa polskiego. Dodatkowo każdy z kabaretów wchodzących w skład tegorocznej Polskiej Nocy Kabaretowej przedstawi swoją wizję humoru światowego.

Wśród wielu zalet Polskiej Nocy Kabaretowej, obok premierowych skeczy i profesjonalnego dopracowania pod względem technicznym, jest przede wszystkim skład tworzący to wydarzenie. Kto wystąpi w tym roku i na czym polega sceniczna siła każdego z tych zespołów?
Od początku Polska Noc Kabaretowa stawiała na jakość, dlatego zawsze występowały na niej najlepsze polskie kabarety z premierowymi skeczami i to jest siła tego widowiska. W tym roku skład jest bardzo mocny i myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Mimo takiej różnorodności tworzycie wspólny projekt, spójną imprezę. Czy po zejściu ze sceny także świętujecie razem?
Polska Noc Kabaretowa trwa przez cały rok, jest to ponad 50 imprez odbywających się w całej Polsce, w Europie i w USA. Zawsze skład artystyczny mocno integruje się ze sobą, wynika to z troski o całą imprezę oraz z faktu, że widujemy się bardzo często, więc nie mamy wyjścia i musimy się integrować. Co roku na PNK udaje się stworzyć wśród występujących prawdziwy rodzinny klimat. Wspieramy się nawzajem, pomagamy sobie, po prostu tworzymy jedną wielką kabaretową rodzinę.

Jak zaprosilibyście na Polską Noc Kabaretową kogoś, kto jeszcze nigdy nie brał udziału w tym wydarzeniu?
Jeśli lubisz kabaret, to na Polskiej Nocy Kabaretowej na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli lubisz profesjonalnie przygotowane widowiska, które nawiązują do tematów bieżących, komentują otaczający cię świat, pokazują wszystko w śmiesznym, ale i mądrym krzywym zwierciadle, to ta impreza jest właśnie dla Ciebie. Jeśli w jednym miejscu i czasie, chcesz zobaczyć top polskiego kabaretu, to właśnie PNK jest tym miejscem.