Podróże Dziwaki Ameryki

Dziwaki Ameryki

PODZIEL SIĘ

O tym, że w Ameryce nie brakuje interesujących miejsc do zobaczenia wie każdy. Ale nie brakuje też dziwnych miejsc. Zanim zaplanujesz swoje wakacje, spójrz, gdzie można spotkać przy nietypowe zabytki nie zbaczając z drogi.

1. Petrified wood gas station, Decatur, Texas – stacja benzynowa zbudowana w 1929 roku ze skamieniałych drzew służyła podróżnym do 1989 roku. W 1990 roku została odrestaurowana przez nowego właściciela i służy jako miejsce spotkań motocyklistów i fotografów.

Petrified wood gas station

2. Extraterrestrial Highway, Route 375, Nevada – jest to niemal 100-milowy odcinek łączący Crystal Springs z Warm Springs, a swoją nazwę – pozaziemska autostrada zawdzięcza najczęstszym donosom o obserwacji UFO. Miejsce to przyciąga wszystkich ufologów.

3. Avenue of the Giants, Humboldt State Park, California – droga ta przebiega przez Humboldt Redwoods State Park, park w którym znajduje się największa koncentracja starych sekwoi. Będąc w tym miejscu nie przegap okazji do przejazdu przez drzewo – w dosłownym tego słowa znaczeniu – możesz przejechać przez trzy drzewa: Chandelier Tree, Shrine Drive-Thru Tree i Klamath Tour Thru Tree.

carhenge

4. Carhenge, Alliance, Nebraska – miejsce to stworzył w 1989 roku artysta Jim Reinders i ma być ono repliką angielskiego Stonehenge. Składa się z 38 amerykańskich samochodów pomalowanych na szaro.

5. World’s Largest Ball of Twine, Cawker City, Kansas – największa kula zbudowana ze sznurka została wybudowana przez całą społeczność. Waży blisko 18,000 funtów, a jej średnica to 40 stóp.

6. Enchanted Highway, Regent, N.D. – jadąc po tym 32-milowym odcinku na południu Północnej Dakoty w pobliżu Regent napotkasz przy drodze potężne rzeźby artysty Gary-ego Greff. Rzeźby przedstawiają farmerów. Niedaleko znajduje się także Zaczarowany Zamek – hotel, w którym możesz się zatrzymać.

7. W’eel Turtle, Dunseith, N.D. – ponad 16 lat George Gottbrecht z Dunseith w Północnej Dakocie gromadził felgi samochodowe, aby w końcu w 1982 roku stworzyć z nich potężny pomnik żółwia. Nieoficjalnie jest to największy pomnik żółwia na świecie.

8. Dog Bark Park Inn, Cottonwood, Idaho – przyjedź i prześpij się w największym na świecie psie gończym. Ten 2-poziomowy hotel Bed and Breakfast jest dziełem Dennisa i Francis Sullivan z Cottonwood.

9. The International Car Forest of the Last Church, Goldfield, Nevada – jest to projekt Marka Rippie i Chad Sorg, którzy 40 samochodów – różne modele i marki – umieścili maskami w dół w suchym i rozległym krajobrazie Newady. Jest to jedno z ulubionych miejsc fotografów.

10. Neon Boneyard, Las Vegas – znakiem rozpoznawczym Las Vegas bez wątpienia jest tabliczka z napisem Las Vegas. Na wzór tego znaku powstało Muzeum Neonów, które ciągnie się od Ceasars Palace do Golden Nugget. Idąc tym szlakiem napotkasz wiele znaków, a każdy ma swoją historię związaną z Las Vegas.

las-vegas-boneyard-neon

11. Leaning Tower of Niles, Illinois – nie tylko Piza może pochwalić się krzywą wierzą, ale także nasze Niles. Krzywa wierza w Niles jest połówką z tej w Pizie, powstała w 1934 roku.

12. Fremont Troll, Fremont, Wash – na rogu North 36th i Troll Ave w Seatlle, pod mostem Washington Bridge siedzi poteżny troll.

13. Cadillac Ranch, Amarillo, Texas – farma 10 cadillac’ów jest pomysłem Chipa Lord, Hudsona Marquez i Douga Michels i stanowi nielada atrakcję dla turystów udających się do Teksasu.

carhenge