Fakty Ciekawostki Emerytura 2020

Emerytura 2020

PODZIEL SIĘ

Emerytura to okres, na który czeka większość z nas. Koniec z pracą, więcej wolnego czasu, który można przeznaczyć na realizację swoich marzeń. Niestety, mieszkając w Illinois, które należy do jednego z najdroższych stanów z tą realizacją może być bardzo krucho.

Dzisiaj przedstawiamy wam miejsca, które sprzyjają seniorom, nie tylko pod względem finansowym, ale także pogodowym i medycznym.

Oto miejsca, które warto wybrać na emeryturę:
◘ Dallas – Fort Worth, Teksas
Populacja seniorów (60+) stanowi tutaj 15%. Dom można kupić w tej okolicy już za $165,200, a jeśli nie myślisz o kupnie, to zawsze możesz wynająć (średnia cena to $1,022 miesięcznie). Do Dallas – Fort Worth w ostatnich latach przeprowadziło się prawie 20,000 osób. Sprzyjająca pogoda, niskie ceny, a także brak podatku dochodowego sprzyjają seniorom, którzy nawet na emeryturze pragną sobie dorobić. A jeśli chodzi o opiekę medyczną – UT Southwestern Medical Center zatroszczy się o każdego seniora.

◘ Grand Rapids. Michigan
Jeśli nie jesteś zwolennikiem upałów, polecamy Grand Rapids w Michigan. Seniorzy stanowią tutaj 19% społeczeństwa. Średnia cena domu wynosi $153,800, a za wynajem zapłacisz tylko $826 miesięcznie. Grand Rapids oferuje szeroką gamę rozrywek w atrakcyjnej cenie – muzea, galerie, spotkania z artystami i wiele więcej. O opiekę medyczną dba Spectrum Health-Butterworth and Blodgett Campuses.

◘ Nashville, Tennessee
Miłośnicy muzyki country zdecydowanie powinni wybrać jako swój dom Nashville. Ceny w tym miasteczku i okolicy są dość przystępne. Seniorzy stanowią 18% populacji i z myślą o nich powstały specjalne fakultety na uniwersytecie. Jeśli chodzi o opiekę medyczną to gwarantuje ją Vanderbilt University Medical Center.

◘ Winston-Salem, Karolina Północna
Seniorzy lubią Karolinę Północną, o czym świadczy fakt, że 22% z nich zdecydowało zamieszkać się w tym stanie. Jest to idealne miejsce dla miłośników ciszy, spokoju i dobrego wina w rozsądnej cenie. Nie ma nic przyjemniejszego niż wspólne wieczory ze znajomymi przy lampce dobrego wina. Mieszkanie wynająć można tutaj już od $732 miesięcznie, a w pobliżu znajduje się szpital Wake Forest Baptist Medical Center.

◘ Port St. Lucie, Floryda
Położone przy Oceanie Atlantyckim miasteczko zachęca seniorów do zamieszkania w nim, oferując dobrą jakość życia za rozsądną cenę. W tym momencie seniorzy stanowią 32% społeczności. Według informacji napływających z Port St. Lucie seniorzy cenią sobie tutaj spokój i bezstresowe życie. Wolne chwile spędzają na plaży lub na spacerach po stanowych parkach, których w tej okolicy nie brakuje. Średnia cena wynajmu to $1,074.

◘ Lancaster, Pensylwania
Seniorzy stanowią 23% mieszkańców tego miasta. Czują się w nim bezpiecznie, a bliskie sąsiedztwo Amiszów sprawia, że mogą korzystać do woli z ich dobrodziejstw. Średni koszt wynajmu mieszkania waha się tutaj od około $957 miesięcznie, a dom możesz kupić już za $189,600. W okolicy znajduje się szpital Penn Medicine Lancaster General Hospital, który zawsze służy pomocą seniorom.

◘ Sarasota, Floryda
Od dawna wiadomo, że seniorzy z Illinois uciekają na Florydę. Nic więc dziwnego, że aż 38% populacji w Sarasocie stanowią osoby w wieku 60 lat i starsze. Lido Key i Siesta Key to jedne z najbardziej lubianych miejsc, gdzie osiedlają się emeryci. Średni koszt wynajmu to $1,089 miesięcznie. Dobra wiadomość dla tych, którzy chcą dorobić do emerytury jest taka, że na Florydzie nie ma podatku od dochodów. O opiekę medyczną troszczy się Sarasota Memorial Hospital.

Wszystkim seniorom życzymy spokojnego życia na emeryturze.
MK