Podróże Do okoła Świata Europa jesienią

Europa jesienią

PODZIEL SIĘ

Zanim zima rozbucha się na całego warto odwiedzić piękne miasta Europy. Listopad i początek grudnia to okres kiedy zaoszczędzimy na biletach lotniczych jak i hotelach. W tym okresie nie będziemy również musieli przeciskać się między tłumami turystów. Oto które europejskie miasta warto odwiedzić w tym czasie według strony purewow:

Kraków – historia, historia, historia. Jedno z najpiękniejszych miast Polski znajduje się na 1. miejscu tej listy. Dla nas Polakom nie trzeba go przybliżać wszyscy wiem, że warto Kraków odwiedzić. Dla tych którzy dawno nie byli przypominamy o całkiem nowym muzeum powstałym w 2010 roku – Śladem europejskiej tożsamości Krakowa. Muzeum to znajduje się między Sukiennicami a kościołem Mariackim pod Rynkiem Głównym.

Porto  – to miast w Portugalii położone jest w północno-zachodniej części kraju, nad oceanem atlantyckim. To liczące 2 tysiące lat miasto pełne jest zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachwyca ono również pięknymi plażami, winem – port oraz świeżymi owocami morza.

Budapeszt – Polak – Węgier dwa bratanki… i tak pozostaje do dzisiaj. Kraj często przez nas odwiedzany za czasów komuny teraz rzadko jest na naszych listach krajów do odwiedzenia. A szkoda. Węgry i Budapeszt zadziwiają dzisiaj jeszcze bardziej niż 30 lat temu.

Tallinn – To estońskie miast pełne jest średniowiecznych budynków imponujących krajobrazów, nowoczesnych sklepików i knajpek. Nie zapomnij odwiedzić portu samolotów wodnych oraz muzeum. Tallinn zajmuje 7. miejsce na liście najbardziej inteligentnych miast świata.

Zagreb –  kulturowe centrum Chorwacji przyciąga turystów swoją architekturą i sztuką. Zagrzeb może pochwalić się większą liczbą muzeów na mieszkańca niż jakiekolwiek inne miasto na świecie, a także licznymi galeriami i uroczymi kawiarniami. Odwiedzając to miasto nie zapomnijcie udać się do dzielnicy Górnej Zagrzebia, czyli starego centrum gdzie każdego wieczora, o zmierzchu, 214 latarni gazowych zapalanych jest ręcznie oświetlając główne ulice w ten sam sposób od 1863 roku.

Praga – bajkowe zamki, pełne wdzięku mosty, gotyckie katedry i, rzecz jasna, średniowieczny zegar astronomiczny to kwintesencja Pragi. Będąc tam nie zapomnijcie się przejść mostem Karola – najsłynniejszą atrakcją miasta. Jego budowę rozpoczęto w 1357 roku za czasów panowania cesarza Karola IV.

Pelagia