Życie Polonii Fotorelacje Festvial Poloniaise

Festvial Poloniaise

SHARE

Festival Polonaise 2018 przeszedł do historii. Miniony weekend w pod Chicagowskim Niles upłynął pod znakiem wspólnego biesiadowania, swojskiego jedzenia i przede wszystkim tego, co przyciągnęło wielotysieczną Polonię do Golf Mill Park, czyli dawki naprawdę dobrej muzyki.

Chociaż sezon pikników i festiwali jeszcze się nie skończył to śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że konkurencji raczej trudno będzie zaproponować Polonii ciekawszą imprezę w sezonie 2018. Dopisała nie tylko pogoda ale przede wszystkim publiczność, która bawiła się przez 3 dni. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla tych najmłodszych jak i całkiem starszych. Wesołe miasteczko, malowanie twarzy oraz kolorowe stragany z maskotkami skutecznie przyciągały uwagę naszych milusińskich. W tym czasie na nieco starszych czekały propozycje przygotowane przez wystawców, którzy w tym roku przygotowali wiele atrakcyjnych ofert oraz konkursów dla odwiedzających ich stoiska.

Mówiąc o Polonaise Festival 2018 warto też wspomnieć o głównych sponsorach imprezy. W tym roku na prowadzenie wysunęła się branża motoryzacyjna w mniejszym i wiekszym wydaniu. Golf Mill Ford zaprezentował nowe modele Forda oraz przyprawił uczestników Festivalu o mocniejsze bicie serc sponsorując leasing jednego ze swoich samochodów jako nagrodę w loterii organizowanej przez fundację You Can Be My Angel. Fundacja zbierała pieniądze na leczenie 11-letniego Norberta walczacego z neuroblastomą.  Nie sposób też nie wspomnieć o drugim sponsorze – firmie transportowej Best Solution. Udostępnili oni dla odwiedzających swoją flagową cieżarówkę – Volvo VNL 2018. Usytuowana w sąsiedztwie sceny wiedoczna z daleka przyciągała wzrok. Zainteresowanie budziła nie tylko nowoczesna ciężarówka ale przede wszystkim oferta współpracy z jaką firma Best Solution wyszła do kierowców CDL. Nowoczesny sprzęt, najwyższe w regionie stawki sprawiają, że konkurencja zostaje daleko w tyle.

Organizatorzy podkreślają, że w dużej mierze dzięki wsparciu sponsorów byli w stanie zapewnić na Festivalu taki wysoki poziom oprawy muzycznej. Bez wątpienia tak znane nazwiska były kluczem do sukcesu tej imprezy. Prowadzący – Krzysztof Ibisz zarażał uśmiechem szczególnie elektryzując żeńską część publiczności. Panowie z niecierpliwością czekający na występ Sabriny, również nie poczuli się zawiedzeni. Qczaj, Magda Gessler, Karolina Baran czy duet z polskiej edycji Tańca z Gwiazdami – Ania Głogowska i Rafał Maserak – zostali niezwykle ciepło przyjęci przez publiczność. Warto też wspomnieć Chłopców z Placu Broni, którzy przypominając swoje największe przeboje przenieśli uczestników tej muzycznej uczty w lata rockowej młodości. Dawkę pozytywnej energii przekazali też Paranienormali. Wisienką na torcie, na którą wszyscy czekali był koncert zespołu Bajm. Beata niezmiennie w świetnej formie dostarczyła emocji, na które wszyscy czekali.

Podsumowując, ciśnie się na usta tekst jednej z piosenek Bajmu – „nie odnajdzie wiecej nas ta sama chwila…” ale z pewnością te trzy dni na długo pozostaną w sercach i pamięci tych co byli miód i wino…

Anna Kozaczka

Zdjęcia Festival Polonaise