Najnowsze Firmy założone przez imigrantów, które osiągnęły sukces

Firmy założone przez imigrantów, które osiągnęły sukces

SHARE

Prawie połowa najlepszych firm z list Fortune 500 została założona przez imigrantów, którzy swoje marzenia przekształcili w sukces.

Oto parę przykładów:

Panda Restaurant Group
Andrew i Peggy Cherng wyemigrowali z Chin w latach 60- tych. Firma ma teraz 2.8 miliarda dolarów i zatrudnia 27000 pracowników.

Chobani
Hamdi Ulukaya przybył do USA z Turcji w roku 1994. W przeciągu 15 lat jogurty Chobani stały się nr 1 marką greckich jogurtów w kraju. Firma jest warta 1.79 miliarda dolarów.

Yahoo
Założycielem jest Jerry Yang, imigrant z Tajwanu, który przybył do Ameryki w 1978 roku. W latach świetności firma warta była 130 miliardów dolarów, obecnie 2.8 miliarda dolarów.

Kraft Food
Założyciel urodzony w Kanadzie James Kraft założył swoją firmę w roku 1903 wydając $65 na zakup konia i wozu zajmując sie dystrybucją żywności. W 1909 roku rozpoczął prace nad serem, który by nie wysychał ani nie pleśniał. Gdy wybuchła I wojna światowa, rząd USA zamówił 6 milionów funtów sera Kraft, aby wyżywić żołnierzy. Obecnie warta jest 8.8 miliarda dolarów.

Tesla
Firma stworzona w 2003 roku przez Elona Muska. Musk wyemigrował z Afryki Południowej najpierw do Kanady, a później do Stanów. Obecnie firma warta jest 20.8 miliarda dolarów i zatrudnia 27 tys. ludzi. Musk jest też współtwórcą PayPal.

Pfizer
Farmaceutyczny gigant założony został przez dwóch kuzynów Charlesa Pfizer i Charlesa Erharta, którzy wywodzą się z Niemiec. Firma powstała dzięki pożyczce zaciągniętej u ojca Pfizera w wysokości 2.5 tys. dolarów. Obecnie ma wartość 207.7 miliarda dolarów.

Comcast
Daniel Aaron będąc małym chłopcem wraz z rodziną w 1938 roku wyemigrowali z Niemiec do Ameryki. Rok po przybyciu stracił obojga rodziców i trafił do sierocińca. Stworzył giganta mediów, rozrywki i komunikacji, który obecnie warty jest 146.8 miliarda dolarów.

The Home Depot
W 1978 roku Arthur Blank i Bernie Marcus stworzyli sklep, w którym zgodnie z ich marzeniami chcieli sprzedawać materiały budowlane dla zwykłych ludzi, którzy samodzielnie wykonywali projekty remontowe. Obecnie, korporacja o wartości 219.4 miliarda dolarów, jest rozpoznawana na całym świecie.

Kohl’s
Max Kohl wyemigrował do Ameryki z Polski. W 1962 roku otworzył swój pierwszy sklep towarowy, który później przekształcił w sieć, która przedstawia wartość 10.1 miliarda dolarów i zatrudnia 137 tys. ludzi.

Barb