Fakty Ciekawostki Gdzie ci zapłacą za przeprowadzkę

Gdzie ci zapłacą za przeprowadzkę

PODZIEL SIĘ
The Top of the World Highway. Zdj: Andy Mills

Chicago, Nowy Jork, San Francisco, Dallas – wielu szaleńców się znajdzie, którzy z chęcią przeprowadziliby się do tych miast. Zapłacą każdą cenę, żeby tylko zamieszkać w jednym z nich. A co z miejscami gdzie nikt nie chce mieszkać? Czy są w USA miejsca, które zapłacą nam, żeby w nich mieszkać? Otóż okazuje się, że jest kilka miejsc, które ci zapłacą za przeprowadzkę

  • Harmony, Minesota

„Ładne miejsce do odwiedzenia, jeszcze lepsze do zamieszkania”  – to motto miasteczka Harmony, szkoda tylko, że nie ma chętnych. Rządzący zauważyli, że nie tylko średnia wieku mieszkańców jest bardzo wysoka, ale również zarobki jedne z najniższych w południowej Minesocie. Aby zmienić tę sytuację powstał plan ekonomiczny miasteczka. Za budowę domu rodzina otrzyma rabat w wysokości do $12000. Nową działkę pod budowę domu można kupić już od $10000. Największym pracodawcą w Harmony jest Harmony Enterprises, firma która non-stop szuka młodych osób do pracy.

  • New Haven, Connecticut

Wysoka przestępczość i opuszczone budynki odrzucają ludzi od wprowadzenia się do tego miasta. Miasto zdecydowało zaoferować nowoprzybyłym do $80000 zniżkowych ofert finansowych – $10000 bezzwrotnej pożyczki na pierwszą wpłatę i koszty zamknięcia, do $30000 bezzwrotnej pożyczki na instalacje energooszczędnego sprzętu AGD, dachu, ocieplenia, etc. New Haven również oferuje darmowy college dla wszystkich, którzy ukończyli szkołę publiczną z dobrymi ocenami.

  • Niagara Falls, N.Y.

Miliony odwiedzają to miejsce rocznie, ale nikt nie chce tam mieszkać! Wydawałoby się, że możliwości biznesowe (własny motel czy restauracja) będą zachętą do życia w tym mieście. Okazuje się, że to nie wystarczające propozycje, więc miasto postanowiło zaoferować zwrot kosztów collegu do $3500 rocznie.

  • Detroit, Michigan

Pomimo tego, że w tym mieście domy sprzedawane są po $1, nikt tam nie chce mieszkać. I trudno się nie dziwić. Spalone centrum, gangi, strzelaniny, miasto zrujnowane przez przestępcze życie czarnej części społeczeństwa. Po ogłoszeniu bankructwa parę lat temu, dzisiaj miasto oferuje plany zachęty finansowej. Jeśli się tam przeprowadzisz otrzymasz $2500 pomocy rocznie na wynajm mieszkania i $1000 w drugim roku. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości miasto zwróci ci do $5000 za remonty dokonane na zewnątrz domu. Nowi właściciele domów otrzymają do $20000 zapomogi za kupienie domu.

  • Stan Kansas

Prawie cały stan Kansas potrzebuje mieszkańców. Niektóre miasteczka oferują darmowe działki jeśli wybudujesz na nich dom. Inne darmowe podłączenie na działkę wody, gazu, etc. 70 z 77 gmin oferuje do $15000 zwrot za pożyczki studenckie oraz rabat na podatki od nieruchomości przez okres 10 lat. Nic tylko jechać i krowy paść.

  • Stan Alaska

Ach, czyste powietrze, woda… trochę długie zimy. Na Alasce wszyscy mieszkańcy otrzymują tantiemy mineralne w formie dywidend. Rocznie na osobę jest to około $1500. Jednym z warunków otrzymania $$$ jest przebywanie na Alasce przez 180 dni w roku.

(jj)