Podróże Do okoła Świata Gdzie wyruszyć w 2018

Gdzie wyruszyć w 2018

SHARE

Wydatki za wydatkami. Dopiero co wydaliśmy zbyt dużo na prezenty i zakupy świąteczne oraz wyjazd na narty a tu czas zacząć myśleć o wakacjach.

Ohhh…. wydatki, wydatki, wydatki. Dzięki niektórym aplikacjom i stronom internetowym w tym roku będziemy mogli sporo zaoszczędzić. Niektóre z nich opublikowały listę miejsc wartych zobaczenia, które przy okazji „nie puszczą nas z torbami”. Oto one:

1. Guadalajara, Mexico
Warta odwiedzenia nie tylko dlatego, że jest miejscem narodzin tequili, ale również ze względu na tanie loty i hotele. Dolecieć tam możemy już od $300, a za noc w średniej jakości hotelu zapłacimy nie więcej niż $100.

2. Orlando, Floryda
Disney World i Universal Studios nie należą do tanich. Tam można zbankrutować, ale na przelot nie musisz wydać zbyt dużo. Bilety lotnicze znajdziesz już od $182. Najtaniej jest tam lecieć w styczniu i lutym.

3. Salt Lake City, Utah
Krótkie bo 4-godzinne i tanie loty, już od $300. Hotel od $100. W pobliskim Park City zapłacimy za hotel trochę więcej. Co oferują okolice SLC? Na północy – narty, narty, narty – ski pass już od $300. Na południu Zion, Bryce i wiele innych parków w Utah.

4. Denver, Kolorado
Jedno z najbardziej popularnych miast na weekendowy wypad. Średnie ceny za bilet to kwota $260. W Denver znajdziemy 900-akrowy Red Rocks Park z amfiteatrem, klifami i trasami do przechadzek pieszych jak i rowerowych. Okolice Denver to wspaniałe miejsce na zimowe sporty jak również wspinaczki i szlaki wędrówkowe. Trochę dalej na północ i jest Rocky Mountain National Park, na południe Garden of the Gods i Colorado Springs, a na zachód Keystone, Aspen…

5. Barcelona – Hiszpania
A na koniec może trochę droższe miejsce jeśli mowa o biletach lotniczych – Catalan City, historyczna dzielnica Barcelony w Hiszpanii. Bilety od $800. Jest to najbardziej cenowo przystępne miasto Europy, a zarówno najbardziej popularne. Plaże nad Morzem Środziemnym, szczyty Pirenejów, jedne z najwspanialszych muzeów świata, niesamowita architektura. Tanie hotele i wspaniałe jedzenie.

Siwa