Podróże Górski wypoczynek nie tylko dla narciarzy

Górski wypoczynek nie tylko dla narciarzy

PODZIEL SIĘ
podroze-gory

Nie jeździsz na nartach? Nie ma problemu! Lubisz powiew świeżego zimnego górskiego powietrza? Śnieg i górskie pejzaże nie są ci obce? Oto propozycje górskiego wypoczynku dla tych, którzy góry kochają, ale sportów górskich nie uprawiają:

Jackson, Wyoming

tetons

Piękne miasteczko-resort położone 1901 m n.p.m w malowniczej scenerii stanu Wyoming. Jackson Hole, jak mówi się o całej dolinie, w której znajduje się miasteczko Jackson otoczone jest nie tyko górami, ale rówież dwoma najpiękniejszymi parkami USA, Yellowstone i Grand Teton. Tam każdy znajdzie coś dla siebie, nawet ci co boją się wysokości i na nartach nie jeżdżą. Wspaniałe widoki, trasy na snowmobile, biegówki i snowshoes oraz przejażdżki zaprzęgami psimi. Tam możesz odwiedzić National Elk Refuge, gdzie przez cały okres zimowy tysiące jeleni kanadyjskich (elk) znajdują schronienie, a ty dzięki wycieczkom zaprzęgami końskimi możesz oglądać je na wyciągnięcie ręki. A to dopiero początek atrakcji czekających na turystów nie – narciarzy!

Deer Valley, Utah

deer-valley-utah

Ośrodek narciarski, oferujący 100 tras obsługiwanych przez 21 wyciągów, położony jest w północnej części stanu Utah na wysokości od 2003 do 2917 m n.p.m. Dla nie-narciarzy czekają przejażdżki zaprzęgami konnymi lub snowmobilem i loty balonami. Dla tych chcących spędzić czas na łonie natury polecamy rówież włożenie nart biegówek i udanie się na wspaniałe trasy dla nich przeznaczone. Najbliżej położonym miastem jest oddalone o 3,5 km na północ Park City, które wabi turystów swoimi ciepłymi źródłami, pięknym centrum i festiwalem filmów Sundance.

Smugglers Notch, Vermont

vermont

To resort w miasteczku Cambridge w stanie Vermont. Jest to wspaniałe miejsce dla narciarzy, ale raj dla nie-narciarzy. Otóż nie-narciarze mogą wybrać pluskanie się w ogrzewanych basenach, przejażdżki psimi zaprzęgami, wspaniałe trasy dla tych na biegówkach lub snowmobilach, rodzinne zjazdy w tubach lub po linie oraz wyprawy w głąb lasów prowadzone przez leśniczych.

Siwa