Gotowanie Grillowany kurczak

Grillowany kurczak

SHARE

Grillowany kurczak powinien być delikatny, soczysty, pełen smaku, ale często tak nie jest. Na pierwszy rzut oka wygląda apetycznie, a taki nie jest. Oto kilka prostych rzeczy, które pomogą by twój grillowany kurczak stał się przebojem.

Kupuj kurczaka z zaufanego źródła. Nie wybieraj tych najtańszych w supermarkecie. Lepiej kupić mniej kurczaka o dobrej jakości, a do tego kupić więcej warzyw. Będą idealne jako dodatek.

Prawidłowe rozmrażanie jest bardzo ważne. Można zostawić mrożonego kurczaka przez noc w lodówce, natomiast jeśli zdarzy ci się zapomnieć, należy wypełnić zlew zimną wodą, zanurzyć mrożonego kurczaka, i zmieniać wodę co 30 minut.

Marynata z oleju i ulubionych ziół lub solanka pomoże ci uzyskać niepowtarzalny smak kurczaka. I tak w zależności ile masz czasu, możesz kurczaka namoczyć w solance przez noc lub ok 3 godzin w przygotowanej marynacie. Przed włożeniem do marynaty dokładnie osusz kurczaka. Przyprawy, sól przylegają i wnikają w głąb skuteczniej, również uzyskasz znacznie ładniejszy kolor i skórka będzie chrupiąca. Gdy grillujesz całego kurczaka nie zapomnij o natarciu go sola i przyprawami w środku. Ważne też jest jeśli moczysz kurczaka w solance, dobrze go osuszyć zanim położysz na grilla. Kurczak będzie miał wtedy złoty kolor i będzie on się piekł, a nie parzył.

Sos barbecue głównie się składa z cukru, a on szybko się spala. Dlatego trzeba go nałożyć kilka minut przed końcem grillowania.

Odczekaj przynajmniej 5 min. zanim rozpoczniesz podział na mniejsze porcje, gdyż inaczej wszystkie soki wypłyną i kurczak stanie się suchy.

Często kawałek grillowanego kurczaka wygląda świetnie z zewnątrz, jednak może się okazać, że nie jest jeszcze gotowy. Temperatura wewnątrz kurczaka powinna być 165 stopni F. Możesz zabrać kurczaka z grilla gdy sięgnie 160 stopni i pozostawić, co pozwoli mu osiągnąć właściwą temperaturę.

Barb