Najnowsze Ha ha ha – Ameryka!

Ha ha ha – Ameryka!

SHARE

Zwiedzanie Ameryki może być niezłą zabawą. Nie tylko podziwiamy wspaniałe krajobrazy i skutki działania natury, ale także możemy nieźle się uśmiać. Oto informacje, które na pewno nas rozbawią.

Alabama
Ma pomnik robaka. Konkretnie szeliniaka, który to spowodował zniszczenie plantacji bawełny i dzięki temu zaczęto inne uprawy min. orzeszków ziemnych.
Arizona
Oficjalnie stan dołączył do pozostałych w Walentynki 1912 roku, stąd często na stan mówi się „Nation’s Valentines” i bardzo hucznie obchodzi się tam to święto.
Arkansas
Tutaj odbywają się zawody podczas których wybiera się najlepszego przywoływacza, a może… zaklinacza kaczek. Podczas wyprawy na polowanie myśliwi używają specjalnych gwizdów, a ich umiejętności oceniane są na podstawie ilości przywołanych ptaków.
Connecticut
Prawo tego stanu określa, że korniszony nie są korniszonami jeżeli nie odbijają się po uderzeniu o powierzchnię. Tak więc możecie je spokojnie testować. Prawidłowo przeprowadzony test mówi, że należy upuścić korniszona z wysokości 1 stopy i obserwować czy się odbije od powierzchni.
Delaware
To stan którego symbolem są kraby. Jeden z ich gatunków horseshoe crab jest tak stary, że uważany jest za żywą skamieniałość i jest niezywkle cenny, bo wykorzystuje się go w medycynie, gastronomii i cenią go ekolodzy.
Georgia
To stan Coca-Coli. Jeżeli nie chcesz być traktowany jak wróg publiczny #1 nie pokazuj się z jakąkolwiek formą logo konkurencji czyli Pepsi.
Hawaje
Tu znajduje się jedyny w Stanach pałac królewski, który niestety nie ma dziś już rezydentów.
Illinois
Springfield w Illinois to nie jest dom kreskówkowej rodziny Simpsonów. Okazuje się, że Springfield to najpopularniejsza nazwa dla miasta w USA.
Indiana
Nie musisz jechać do Paryża. Wabash to prawdziwe „City of Lights”. To tutaj zamontowano pierwsze na świecie światła uliczne i stąd nazywane jest także „First Electrically Lighted City in the World”.
Iowa
Snake Alley w Burlington to najbardziej kręta ulica na świecie.
Kansas
Zostało udowodnione, że rzeczywiście Stan Słonecznika jest bardziej płaski niż naleśnik (tak mówiło popularne powiedzenie). Płaskość naleśnika wynosi według naukowców 95,7%, a powierzchnia stanu 99,7%.


Maine
To stan, w którm produkuje się 90% wykałaczek używanych w całych Stanach, dlatego koniecznie należy użyć wykałaczkę po zjedzonym posiłku.
Michigan
To jedyny stan, który obejmuje wszystkie królestwa… są tam miasta o nazwie Piekło i Niebo.
Mississippi
Laboratorium uniwersyteckie to jedyny w USA ośrodek badawczy zajmujący się hodowlą i badaniem marihuany.
Nowy Jork
To stan, gdzie wynaleziono papier toaletowy, więc na Times Square otworzono publiczne toalety, które miały także upamiętnić ten fakt.


Północna Dakota
Największa na świecie impreza ziemniaczana Potato Bowl, gdzie można objadać się frytkami do woli. Wszystko to ma miejsce w mieście Grand Forks.
Ohio
Największy na świecie zegar z kukułką, mierzący 24 stopy wysokości znajduje się w miasteczku Sugarcreek. Zamiast kukułki co 30 min. bawarski zespół oompa przygrywa tańczącej polkę parze.
Rhode Island
Mr. Potato Head to oficjalny amabasador podróżujących. W całym stanie jest mnóstwo jego posągów.
Texas
Hasło „Don’t mess with Texas” pierwotnie oznaczało prośbę Departamentu Transportu o niezaśmiecanie stanu.
Utah
Najpopularniejszą przekąską jest Jell-O czyli galaretka podawana podczas każdego posiłku.
Wisconsin
Stan ten słynie z produkcji sera, więc ser jest dodawany do wszystkiego.
Wyoming
To miejsce, gdzie powstał Jackalope. Bracia zajmujący się wypychaniem zwierząt połączyli głowę jelenia z ciałem królika.

IB