Podróże Do okoła Świata Halloween’owe szaleństwo

Halloween’owe szaleństwo

SHARE

Halloween’owe szaleństwo, czyli Halloween w Ameryce.

Jeśli nie masz pomysłu na Halloween, a chcesz zobaczyć coś nadzwyczajnego i innego niż kolejna przebierana impreza u znajomych, pakuj walizę i wyruszaj w Amerykę. Oto miejsca, gdzie możesz spędzić niezapomniane Halloween:

podroze-west-hollywood

Nowy Jork Village Halloween Parade
Jeśli chcesz być częścią milowej parady po Manhattanie to nic prostszego – załóż przebranie i dołącz się do maszerującego ulicą tłumu. Tradycja ta sięga 1974 roku i cieszy się coraz większym uznaniem.

Los Angeles West Hollywood Carnival
Około 500,000 osób wypełnia Santa Monica Boulevard podczas największego ulicznego święta.

• Salem, Massachusetts Festival of the Dead
Miasteczko Salem zapisało się na kartach historii Ameryki jako miejsce słynące z czarownic, nic więc dziwnego, że przez cały październik możesz tutaj spotkać błądzące po ulicach czarownice, wiedźmy, czarnoksiężników, z kryształowymi kulami w rękach, kartami, chętnymi do przepowiadania przyszłości. Kulminacyjnym wydarzeniem jest wielki bal wiedźm w Hawthorne Hotel.

hall2

• Manitou Springs, Kolorado Emma Crawford Festival
To położone bardzo blisko Colorado Springs miasteczko słynie z uzdrawiających źródeł, które rozsławiła pianistka Emma Crawford w 1889 roku. Gwiazda zmarła dwa lata później i została pochowana na wzgórzu Red Mountain. Od 1995 roku tydzień przed Halloween w miasteczku odbywa się symboliczny pogrzeb Crawford. Żałobnicy – błazny i sobowtóry pchają trumny, a nawet urządzają sobie z nimi wyścigi. Takie rzeczy tylko w Ameryce!

• New Orleans Halloween festivities
Jest to drugi co do wielkości festiwal w tym mieście – ustępuje miejsca tylko Mardi Gras. Nowy Orlean uważany jest za miejsce nawiedzone, nic więc dziwnego, że w okresie Halloween staje się żywą legendą – po mieście włóczą się nawiedzone wycieczki, błąkają się nawiedzone dusze i oczywiście sam możesz przyłączyć się do takiej grupy i postraszyć.

• Las Vegas Las Vegas Halloween
Miasto rozpusty, kasyn i dobrego cygara oczywiście nie mogło zabraknąć na tej liście. Co prawda w tym mieście przebierańców nie brakuje przez cały rok, ale w okresie Halloween wzdłuż słynnej ulicy z kasynami (Strip) wędrują przebierańcy, którzy wchodzą do kasyn, bawią się, straszą….

• Chicago Halloween on Halsted
A jeśli nie chcesz wyjeżdżać z miasta, zapraszamy do wspólnej zabawy na słynnej ulicy Halsted w Chicago. W Halloween miejsce to tętni swoim życiem – ulicą przechodzi korowód przebierańców, a następnie zaczyna się prawdziwa zabawa po okolicznych klubach.

ms