Polecamy Dla Pań Ile kosmetyku potrzebuje twoja twarz?

Ile kosmetyku potrzebuje twoja twarz?

PODZIEL SIĘ

Ilość produktów jakie oferują sklepy z kosmetykami do skóry może doprowadzić do zawrotu głowy. Sami nie wiemy co mamy wybrać z tej tak bogatej oferty produktów i marek. Co do marki to niestety, ale każda z pań musi być królikiem doświadczalnym i sama wypróbować na sobie dany produkt, co do rodzaju pożądanego produktu wystarczy udać się na konsultacje do kosmetyczki lub dermatologa lub znów metodą prób i błędów znaleźć te najodpowiedniejsze dla nas. Aby ułatwić paniom poszukiwania i eksperymenty postaramy się podpowiedzieć ile danego produktu należy nałożyć na skórę twarzy by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Face wash czyli preparat do mycia twarzy
Optymalna ilość żelu lub kremu do mycia twarzy wielkością powinna przypominać rozmiar monety 10 centowej. Spokojnie oczyścimy nią twarz z brudu. Jeżeli preparat jest w piance to jedno wyciśnięcie wystarczy.

Toner czyli tonik do zmywania twarzy
Toner, który usuwa bród i zanieczyszczenia ze skóry zwykle ma płynną konsystencję, dlatego ciężko jest dokładnie określić ilość, ale jeżeli używamy wacików, to powinien on być namoczony w płynie, nie ociekać nim.

Serum
Serum to produkt z konkretnym przeznaczeniem np. usuwający ciemne plamki, łagodzący zmarszczki lub duże pory skórne, dlatego pamiętajmy, by wycisnąć tylko kilka kropel, gdyż jest to skoncentrowany produkt. Rozsmarujmy produkt na powierzchni naszej dłoni i wtedy nakładajmy na twarz. Gdy serum jest bardziej gęste przypomina budyń, wystarczy ilość rozmiaru ziarna groszku.

Daytime Moisturizer – nawilżacz skóry na dzień
Nawilżanie skóry to jeden z ważnych elementów decydujących o jej świeżym wyglądzie, dlatego ilość wielkości 25 centówki wystarczy, by nasza skóra nie odwadniała się, mówimy tu o nawilżaczu z filtrem. Tego bez filtra nałóż tylko ilość wielkości 5 centówki, gdyż więcej spowoduje, że skóra będzie raczej przesuszona i odwodniona.

Sunscreen – krem przeciwsłoneczny
Nie oszczędzaj, ale pamiętaj na twarz nałóż ilość równą wielkości 25 centówki, na resztę ciała – to zależy od naszego rozmiaru (około 1 kieliszka).

Face mask – maseczka
Ilość zależy od rodzaju maseczki. Maseczki oczyszczającej należy nałożyć ilość porównywalną rozmiarem z 5 centówką zwłaszcza na tzw T-zone czyli na czoło, nos, brodę. Maseczki nawilżającej możesz dać więcej – ilość równa 25 centowej monecie.

Night cream – krem na noc
Polecana ilość – wielkości 25 centówki by uniknąć zatykania porów i powstawania pryszczy.

Acne treatment – kremy przeciwtrądzikowe
Mimo, że nowy pryszcz może być uciążliwy starajmy się nie przesadzać z wysuszającymi skórę produktami. Nałóżmy ilość przypominającą ziarnko groszku. Gdy produkt jest żelem możemy nakładać go kilka razy, gdy jest w postaci zasychającej pasty starajmy się nie nakładać dodatkowych warstw.

IB