Najnowsze Intensywne wyprawy w góry

Intensywne wyprawy w góry

PODZIEL SIĘ

Jeśli jesteś miłośnikiem górskich wędrówek, ale takich z dreszczykiem emocji, wymagających od ciebie sporego wysiłku fizycznego i doskonałej kondycji poniższa lista jest dla ciebie. Oto najbardziej intensywne szlaki górskie na zachodzie Stanów Zjednoczonych:

wyomin1g

 

Paintbrush Canyon to Cascade Canyon Loop, Grand Teton NP, WY
18.1 mil, 5,764 stóp wysokości, uwaga na burze i podmuchy mocnego wiatru, gdyż one z pewnością są największą przeszkodą podczas marszu.

wyoming2

Humphreys Peak via Weatherford Trail, AZ
18.4 mil, 4,609 stóp wysokości, przygotuj się na spory ból nóg, gdyż jest to trasa ostro pnąca się w górę.

Buckskin Gulch, UT
42 mile, tylko 220 stóp wysokości, ale jeśli cierpisz na klaustrofobię, to lepiej zrezygnuj z tego szlaku i jeszcze jedno niebezpieczeństwo – niespodziewane i bardzo niebezpieczne powodzie są tutaj częstym zjawiskiem.

Half Dome, Yosemith NP, CA
16 mil, 4,800 stóp wysokości, jeśli masz lęk wysokości, odpuść ten szlak, a jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na wyjście, mocno trzymaj się łańcuchów, które prowadzą na szczyt.

Electric Peak, Yellowstone NP, WY
20.6 mil, 4,019 stóp wysokości, królestwo misia grizzlie – miej oczy szeroko otwarte, gdyż na tym szlaku odnotowano największą ilość misiaczków, które nie zawsze są gościnne.

ecl

Paradise to Camp Muir, Mt. Rainer NP, Washington
9 mil, 4,680 stóp wysokości, majwiększą przeszkodą może być śnieg, ktory zalega na zboczach i oczywiście na szlaku oraz burze, które do przyjemnych na tych terenach nie należą.

White Mountain Peak via West Ridge, CA
15.4 mil, 9,600 stóp wysokości, największym wisiłkiem jest wyjście na szczyt – duża rozpiętość wysokości da się odczuć nawet najbardziej wprawionym “włóczykijom”.

Challenger Point and Kit Carson Peak, CO
14.5 mil, 6,250 stóp wysokości, wspinaczka po grzbiecie na tak dużej wysokości jest już nie lada wyzwaniem, a do tego często dochodzą jeszcze burze z błyskawicami – żadna przyjemność, ale za to jaki dreszcz emocji.

Kalalau Trail, Na Pali Coast, Hawaje
22 mile, 664 stopy wysokości, jest to przeprawa przez dżunglę, podczas której czeka na ciebie sporo atrakcji, dzika zwierzyna, rzeczki, podmokłe tereny, nierówności i zasadzki czekające w podłożu.

haw

Mt. Whitney, CA
21.4 mile, 6,134 stopy wysokości, jeśli masz lęk wysokości, to życzę ci dużo powodzenia na tym szlaku, nigdy nie patrz w dół, gdyż wysokość plus strome zbocze którym wędrujesz mogą przyprawić cię o niemały strach.

King Peak from Henry’s Fork, UT
30 mil, 5,252 stopy wysokości, jest to zdecydowanie jeden z najtrudniejszych i najdłuższych szlaków w Utah, a w dodatku wspinający się na bardzo dużą wysokość, wymaga on sporego wysiłku.

San Bernardino Nine Peak Traverse, CA
27 mil tylko w jedną stronę, 9,000 stóp wysokości, dlaczego masz się zadowolić jednym szczytem, kiedy możesz zaliczyć dziewięć, a w dodatku podziwiać widoki jakich mało, niech cię tylko nie przerazi odległość.

Grand Canyon Rim to Rim, AZ
25 mil, 4,860 stóp wysokości, z krańca na kraniec Wielkiego Kanionu – jest to bardzo intensywna wędrówka i już po zejściu na dół będziesz zmęczony, a twoje nogi będą jak z ołowiu, a przed tobą wspinaczka na drugą stronę – powodzenia.

Pikes Peak via Barr Trail, CO
25 mil, 7,400 stóp wysokości, jeśli wybierasz się na ten szlak, zrób to jak najwcześniej rano, gdyż jest to długa i bardzo wyczerpująca trasa, a do tego popołudniu dochodzą intensywne burze, które piorunami biją wszędzie.

Kesugi Ridge, Alaska
27 mil, 5,400 stóp wysokości, bądź przygotowany na całodniowy maraton i okropne komary, które atakują na każdym kroku, jednak żałować nie będziesz.

alaska2

Cactus to Cloud Trail, San Jacinto Peak, CA
23 mile, 10,700 stóp wysokości, o tym miejscu wystarczy napisać jedno – wspinaczka na ten szlak jest jak wyprawa na Mt. Everest – jedynie o 800 stóp krótsza, powodzenia jeśli ktoś się podejmie tej trasy.

Oprac. jj