Ona/On Dla Par Jak być pewnym siebie

Jak być pewnym siebie

SHARE

Ludzie okazują pewność siebie w różny sposób. Jedni są zauważalni ze względu na głośny styl zachowania, a inni za dystynkcję. Wiele razy zastanawiamy się czy u spotkanych osób pewność siebie jest prawdziwa czy udawana.

Prawdziwie pewni siebie ludzie potrafią zainspirować innych do działania oraz dobitnie wykonać zadania do końca. Dążą też do zdobycia dobrze płatnych pozycji i są szybciej promowani na wyższe stanowiska. Warto więc dowiedzieć się jak być pewnym siebie i koniecznie poznać różnice. Oto lista głównych nawyków, w jaki sposób ci ludzie się zachowują

Jednym z ważnych elementów bycia pewnym siebie jest zaakceptowanie siebie i bycie szczęśliwym takim jakim się jest.

Czerpanie przyjemności i satysfakcji z rzeczy, które zrobiliśmy pomimo krytyki innych. Nie ma znaczenia co ludzie powiedzą. Ty nigdy nie będziesz ani tak dobry ani wystarczająco zły, gdy ludzie będą cię oceniać.

Nie oceniają nikogo, bo uważają, że każdy ma coś do zaoferowania, a krytyka kogoś nie przynosi dla nich żadnych satysfakcji. Porównywanie siebie do innych jest ograniczające, wiec liczy się u nich oryginalność i nie tracą czasu na rozmyślania czy są wystarczająco dobrzy w porównaniu z innymi.

Zdecydowani ludzie nie boją się mówić bezpośrednio „nie” stanowczo i wyraźnie bez żadnych mylących, niezdecydowanych odpowiedzi.

Słuchają i kierują uwagę ku innym osobom niżeli oni sami prowadzą rozmowę, gdyż nie mają nic co muszą udowadniać. Także doceniają, że mają szansę dowiedzieć się czegoś interesującego i rozwijającego. Pytanie o pomoc innych nigdy nie świadczy o ich słabości. Według nich wiedza i ekspertyza innych może wynieść ich na wyżyny.

Przenoszą uwagę na pozostałych ludzi w towarzystwie lub w miejscu pracy bez potrzeby wychwalania się. Odczuwają w ten sposób większą swoją wartość.

Przekazują informację w sposób asertywny bez użycia „um”, „nie jestem pewny”, aby ich pomysły, projekty zostały odebrane w sposób przekonywujący.

Lubią stawiać siebie przed trudnymi zadaniami, aby wykazać się przed samym sobą. Nawet małe sukcesy budują nowe receptory androgenowe w naszym mózgu, przez co wzrasta poziom testosteronu, a to z kolei podnosi pewność siebie i zapał do dalszych wyzwań. Również nawyk regularnych ćwiczeń wpływa na wygląd fizyczny, podnosi poziom endorfin, co automatycznie pomaga w nawiązywaniu nowych znajomości.

Bycie sobą jest efektywniejsze niżeli udowadnianie jak ważni jesteśmy. Szybciej przyciągniemy szczerością i prostolinijnością, aniżeli popisując się „kogo my to nie znamy”, „z kim się nie przyjaźnimy”.

Nie mają obawy że ktoś udowodni im, że się mylą. Doceniają lekcję z tego płynącą. Nie uważają swojego błędu jako wielkiej porażki, a jedynie widzą szansę na dokonanie czegoś lepszego.
Kiedy pojawiają się możliwości korzystają z nich bez wahań. Zdają sobie sprawę, że jeśli nie zaryzykują nigdy nie osiągną sukcesu.

Barb