Ona/On Dla Pań Jak pozbyć się tłuszczyku na brzuchu

Jak pozbyć się tłuszczyku na brzuchu

SHARE
pani (1)

Niestety ale niewiele pań ma ten komfort, że niezależnie w jakim są wieku, niezależnie od tego co zjedzą ich brzuch jest płaski. Większość z nas przez całe życie zmaga się z wałeczkiem lub wałeczkami odkładającego się na brzuchu tłuszczu.

Dlatego powoduje to taką frustrację ponieważ nagle okazuje się, że nie możemy dopiąć ulubionych spodni, patrząc w lustro czujemy się jak wieloryb, a co najważniejsze wcale nie jest to dobre dla naszego zdrowia. Poniżej kilka zaleceń co należy zrobić, by mieć płaski brzuch.

Pij tequilę

Według poważnych źródeł naukowych (American Chemical Society) picie tequili pomaga zgubić zbędne kilogramy. Agawa zawiera rodzaj naturalnego cukru, który nie jest trawiony, przez co poziom cukru we krwi nie podnosi się, poza tym wzrasta produkcja hormonu (GLP-1), który odpowiedzialny jest za odczuwanie sytości. Oczywiście nikt nie zaleca dziennych dawek tequili zamiast odpowiedniej diety. Jest to tylko sugestia, że wybierając drinki, zamiast słodkich ulepków lepiej sięgnąć po tequilę.

Pij wodę

Zwłaszcza picie wody przed posiłkiem powoduje nie tylko, że nawilżamy organizm, ale także wysyła sygnał do receptorów w mózgu i dzięki temu szybciej czujemy się najedzeni i nie objadamy się. Poza tym woda pomoże zlikwidować uczucie pełności spowodowane złą przemianą materii.

Chodź wcześniej spać

Życie wypełnione bieganiną i stresem powoduje, że tyjemy, z kolei sen uspokaja nas i ma także zbawienne skutki dla naszego wyglądu. Zwłaszcza jeżeli po wyczerpującym dniu zarywamy noc, sami sobie szkodzimy, gdyż ograniczamy czas, w którym organizm wypoczywa i odnawia się.

Dostarczaj organizmowi magnez

Magnez jest jednym z tych pierwiastków, który wspomaga chudnięcie. W połączeniu z kompleksem witamin B jest świetnym zastrzykiem energii. Oprócz tego enzymy powodują, że wchłanianie, absorbowanie oraz spalanie i wydalanie protein, tłuszczy i węglowodanów jest lepiej kontrolowane. Należy więc jeść pestki dyni, liściaste warzywa, awokado.

Pij jogurt i kefir

Te popularne drinki odgrywają bardzo dużą rolę w utracie tłuszczu z okolic brzucha. Po pierwsze zwiększają ilość wapnia w organizmie, po drugie zawierają probiotyki (znajdziemy je także w kiszonkach np. kapusta kiszona lub kombucha), po trzecie odbudowujemy z ich pomocą zdrową florę bakteryjną organizmu.

pani z jogurtem

Jedz zdrowe tłuszcze

Niektóre tłuszcze, zdrowe tłuszcze, są szybciej spalane i posiadają wiele benefitów, w tym pomoc przy spaleniu tłuszczu w okolicy brzucha. Do nich należy oczywiście oliwa z oliwek, oliwki, naturalne masło orzechowe lub migdałowe.

Jedz awokado

Awokado nie tylko zawiera zdrowe tłuszcze, ale także posiada bardzo rzadki rodzaj cukru (mannaheptulose) pomocny przy zmniejszeniu poziomu insuliny, co z kolei zapobiegnie odkładaniu się tłuszczu.

Kardio i trening siłowy

Ćwiczenia zawsze są dobrym sposobem na pozbycie się nadmiaru tłuszczu. Kluczem do sukcesu jest robienie więcej ćwiczeń, które nie będą skupiać się na jednej części ciała lecz na całej sylwetce. Jedyne co jest zalecane to dodanie do swoich ćwiczeń jak najwięcej tych skierowanych na trening siłowy i Kardio.

Ogranicz węglowodany

Nie wszystkie cukry są złe dla organizmu, jednak konsumpcja przetworzonych cukrów to prosta droga do nadwagi. Zamiast węglowodanów w słodkich deserach lepiej jest jeść pożywienie pełnoziarniste oraz owoce, które zawierają także pektyny ułatwiające trawienie np. jabłka, dynie, słodkie ziemniaki.

Pozytywne nastawienie

Jest równie ważne jak inne czynniki, gdyż dzięki ograniczeniu stresu, zaczniemy większą uwagę poświęcać temu co jemy, będziemy bardziej wypoczęte i będziemy mieć więcej energii na ćwiczenia.

IB