Najnowsze Jak sobie ułatwić podróżowanie w okresie świąt?

Jak sobie ułatwić podróżowanie w okresie świąt?

SHARE

Nie ma znaczenia czy planujesz podróż w ostatniej chwili czy jesteś przygotowany od tygodni, to nadal jest jeden z najgorszych okresów w roku dla podróżujących. Lotniska często są absolutnym chaosem, loty są opóźnione lub odwołane. Co według regularnie podróżujących może pomóc, by podróż w tym okresie była najmniej problemowa, jak zaoszczędzić pieniądze i wygodnie dojechać do celu.

Jeśli zaplanujesz podróż z wystarczającą ilością czasu w swoim harmonogramie, możesz zgłosić się na ochotnika, aby wziąć późniejszy lot. W zależności od powodu opóźnień możesz otrzymać pokój hotelowy, pieniądze na jedzenie, zniżki przy zakupie biletów lotniczych w przyszłości, a nawet karty podarunkowe.
W dużych miastach takich jak Toronto, Nowy Jork i Los Angeles są inne, mniejsze lotniska, które można wybrać za miejsce docelowe. Wybierając mniejsze lub mniej popularne lotnisko zaoszczędzisz pieniądze oraz czas, zwłaszcza w okresie świątecznym, gdzie nie unikniesz opóźnień.
Istotne jest dokonanie rezerwacji tak szybko, jak to jest możliwe, nawet z rocznym wyprzedzeniem.
Zestaw pierwszej pomocy z środkami przeciwbólowymi, kremem do rąk, pomadką ochronną, mokrymi chusteczki, szalem i swetrem okażą się pomocne w podróży.
Weź ze sobą dobrą książkę lub pobierz film na laptopa lub tablet. Pomoże ci przetrwać długą jazdę samochodem, długi lot lub jego opóźnienie.
Rozpoczęcie podróży z kilkudniowym wyprzedzeniem i powrót w piątek, a nie w sobotę czy niedzielę okaże się tańsze i łatwiejsze.
Wzięcie ze sobą tylko bagażu podręcznego zaoszczędzi ci czekanie na bagaż, stresu związanego z utratą bagażu, a jeśli chcesz zmienić lot wszystko masz przy sobie.
Zainwestuj w przenośną ładowarkę lub dodatkową ładowarkę do telefonu. Przed wyjściem z domu upewnij się, żeby wszystkie twoje urządzenia były w pełni naładowane. Będą ci one potrzebne w razie konieczności zmiany lotu lub długiego okresu czekania.
Wysłanie na miejsce docelowe prezentów oraz niektórych rzeczy, których np. nie można wnieść na pokład samolotu, przesyłką z dostarczeniem na drugi dzień, da ci dodatkowe miejsce w bagażu.
Kolejki do przejścia przez kontrolę lotniska potrafią być długie i męczące. Dodatkowo spowolnią je ludzie z dużą ilością bagażu lub rodziny z dziećmi, dlatego też staraj się zwrócić uwagę, w której kolejce stajesz.
Zakupienie nowych zabawek, książek, gier filmów na kilka tygodni przed podróżą z przeznaczeniem użycia ich dopiero w momencie rozpoczęcia podróży, skupi uwagę dzieci i zapewni im rozrywkę. Niezastąpione również będą duże ilości przekąsek i butelki na wodę.

Barb